KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Aydar Sözde Değil Özde Hizmet Yapacağız

Aydar Sözde Değil Özde Hizmet Yapacağız

Millet ittifakı Ceyhan Belediye başkan adayı Kadir Aydar önce basın mensupları ile bir araya geldi. Daha sonra geniş katılımlı ve salona sığmayan binlerce Millet ittifakını destekleyen Ceyhanlılara Murat Göğebakan Kültür Merkezinde slâyt gösterisi ile projelerini anlatırken ayakta alkışlandı.

Millet ittifakı Ceyhan Belediye Başkan adayı Kadir Aydar ile birlikte CHP ilçe başkanı Ayhan Bitirgeç, İyi Parti ilçe başkanı ile meclis üyesi adaylarının katıldığı toplantıda gazeteciler projelerini anlattı. Daha Sonra Murat Gögebakan Kültür merkezine sığmayan millet ittifakını destekleyen binlerce Ceyhanlıya Slâyt gösterisi ile Ceyhan’a yapılacak hizmetleri ile projelerini anlatan Aydar biz sözde değil özde hizmet yapacağız söz verdiklerimi yapamasam oturduğum koltuktan inmesini bilirim dedi.

HİÇ BİR PERSONELİ İŞTEN ÇIKARMAYACAĞIM

Belediyede çalışan işçilerimiz hangi dönem işe alınmış olursa olsun  görevinin başında olarak çalışmaya devam edecek ve Ceyhan Belediyesi aile şirketi olmaktan kurtulacak ve benim  dışımda ailemden ve  en yakınım bile belediyede çalışamayacak

BAŞKANLIK MAAŞIMI ÖĞRENCİLER BURS OLARAK VERECEĞİM

Belediye başkanı seçildiğim andan itibaren başkanlık maaşımı almayarak ihtiyacı olan örgencilerimize burs olarak vereceğim

PERSONEL MAAŞI EN AZ 2500 TL OLACAK

Asgari ücretin 2 bin 20 Tl olmasına rağmen biz göreve geldiğimizde en düşük maaş 2.500 Tl olacak ve belediye personelimize ucuz ve depreme dayanıklı konutlar yapacağız ve kira öder gibi cazip fiyatlarla ev sahibi yapacağız ve her belediye çalışanı ev sahibi olacak.

BÜYÜKŞEHİR İLE KOORDİNALI ÇALIŞARAK 6 AYDA YOLLARI BİTİRECEĞİZ

Göreve geldiğimiz andan itibaren ilk 6 ay içerisinde Büyükşehir Belediyesi adayımız Zeydan Karalar ile koodinalı çalışarak bozuk olan tüm yollarımızı asfalt yapacağız ve engelli vatandaşlarımız için yolarımız ile kaldırımlarımızda engelleri kaldıracağız

NEHRE SIRTIMIZI DÖNMEYECEĞİZ, PROJEMİZİ ESKİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BÜYÜKERŞEN YAPACAK

Nehrimize artık sırtımızı dönmeyeceğiz, Biz Ceyhan’ı Türkiye’nin yıldız haline getireceğiz, Ceyhan nehri projesinde Eskişehir’de porsuk çayını nehre dönüştüren ve içerisine plaj dahi yapan Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen Porsuk çayının projesini Ceyhan nehrine uygulayarak burada çay bahçeleri, mangal alanları, balıkçı resturaantları, cafeler olduğu nehrimizde gondollar gezecek
YOKSUL AİLELERE 400 İLA 700 TL ARASI HALK KART VERECEĞİZ

Biz yoksulluğun ve açlığın olmadığı,Hiçbir çocuğumuzu yatağa aç girmediği Ceyhan için geliyoruz bu yüzden Ceyhanlı vatandaşlarımıza Halk Kart uygulaması ile ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ayda 400 ila 700 Tl arasında destek sağlayacağız.

TAZİYE EVLERİNDE AŞ EVİ VE MESCİT OLACAK

Biz halkımızın kötü günlerinde’de yanında olacağız Ceyhan’ın 112 Mahallesine ihtiyaca göre içerisinde mescit ve aş evi olan ve mevlit yemekleri yapılabilecek  ısıtma ve soğutma sistemleri olan Tazziye evleri yapacağız.

HER MAHALLEYE BİR KREŞ YAPACAĞIZ

Kendi imkanlarımızla yaptığımız ve devletimize, Eğitime hibe ettiğimiz Kadir-Sevil Aydar Ana okulu gibi Çalışan Annelerimizi düşünerek her semte bir kreş yapacağız ce 5 yılda Ceyhan’da kreşe gitmeyen çocuk kalmayacak.

MODERN KENT MEYANI YAPACAĞIZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  1.3 milyon esnafa 7 milyar, dört kişiye 18 milyar lira!

Şehrimizin en işlek Caddesine her türlü etkinliklerin yapılabileceği ve Ceyhan!ın vizyonunu değiştirecek bir kent meydanı inşa ederek kentimize canlılık getireceğiz ve Ebenin parkını yeniden düzenleyerek buraya ailelerin gelebileceği çay ve kahce bahçeleri olan büyük bir kent meydanı yapacağız.

 ÜNÜVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE 300 İLA 500 ARASI BURS VERECEĞİZ

Ceyhan’da ikamet edip şehir dışında okumaya giden ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ayrım yapmaksızın sayısı kaç olursa olsun ayda 300-500 Tl arası burs vereceğiz,aldığım maaşa hiç dokunmadan parayı eğitime katkı olarak ihtiyaç sahibi gençlerimize burs olarak vereceğim. Ayrıca  Üniversite kursları açacağız,kız ve erkek öğrenci yurtları yapacağız,ilk okul öğrencileri içib etüt merkezleri açacağız.

UCUZ VE MODERN KONUTLAR İNŞA EDECEĞİZ

Yumurtalık bölgesinde kendi imkanlarımla yapmış olduğum çukurovanın en büyük projesi olan 550 dairelik Alara My Wold tatil köyünü başarı ile tamamladım, Başarı ve tecrübelerimle Ceyhan Belediyesinin bir hizmeti olarak 2+1—3+1 konutları inşa ederek 75 bin ve 90 bin lira fiyatlar içerisinde  bir yaşam merkezi yapacağız.

BELEDİYEYE AİT ARAZİLER ÜZERİNDE TARIM ÜRÜNLERİ YETİŞTİRECEĞİZ

Çeşitli tarım ürünleri yetiştireceğiz ve bir kısmını ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtacağız kalan ürünlerden elde ettiğimiz geliri eğitime destek öğrencilerimize burs olarak vereceğiz.

FISTIK VE YAĞ FABRİKASI KURACAĞIZ

Göreve geldiğimizde ilk yılında Ceyhan’da ekilen ve Osmaniye fıstığı olarak bilinen yer fıstığımızı marka haline getirirken Yer fıstığı fabrikasını kurmuş olurken Diğer yandan ise Ayçiceği ve Zeytin üreten çiftçilerimiz ürünlerini alarak Zeytin yağı fabrikası kuracağı ve buralarda en az 600 kişiye iş imkanı tanımış olacağız.

KÖYLÜNÜN SÜT VE PEYNİRİNİ MARKA YAPIP İÇ VE DIŞ PİYASAYA SATACAĞIZ

Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın süt ürünlerini alıp kendi markamızı oluşturarak kendi sütümüzü,Peynirimizi,Yoğurdumuzu üreterek yurt içi ve yurt dışı pazarlara sunacapız.

İBADETHANELER VE CAMİLER HAFTALIK TEMİZLENECEK

Biz hemşehrilerimizin yaşam tarzlarına,Değerlerine ve kimliklerine saygılı davranacağız kimseyi ötekileştirmeyeceğiz eşit mesafede olarak Tüm ibadethanelerin temizliklerini haftalık olarak yapacağız.

KAPALI SEMPT PAZARLARI YAPACAĞIZ

Pazarcı esnaflarımız için semt pazarlarını daha çağdaş,daha modern bir hale getireceğiz, yazın sıcaktan,kışın soğuktan,yağmurdan koruma amaçlı semt pazarları yaparak vatandaşların rahat alış- veriş yapmalarını sağlayacağız.

KONSER ALANI CEYHANIN KALBİ OLACAK

Cumhuriyet Mahallesindeki konser alanının imar planını iptal ederek arasa sahiplerine bedellerini verilmek üzere istimlak edilerek Ceyhanın göbeğinde,Ceyhanın kalbi olan alanda,tiyatro alanı,Konser alanı,su oyunları alanı,Yazlık sinema ile ücretsiz interney ağı vereceğiz.

KURTPINARI HALK PLAJINI HALKA AÇACAĞIZ

Biz yenilikleri, Kentin doğasına ve kültürel mirasına ihanet etmeden hayata geçileceğiz Kurtpınar incirli halk plajının bakımını yaparak burayı cazip hale getireceğiz ve ayrıca Kurtkulağı kervansarayı, Yılankale, Sirkeli Rölyefi, Durhasan Dede Türbesi, Tumlu Kalesi ile Tatarlı Höyüğü i turizme kazandırılacak.

RANTSAL DEĞİL, KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPACAĞIZ

Biz kentlerde oluşan zenginliğin birilerinin cebine Rant olarak girmesine engel olacağız bu düşüncelerden yola çıkarak Rantsal dönüşüm değil Kentsel dönüşüm yaparken komşuları ayırmadan aynı çatı altında modern ve depreme dayanıklı evler yapacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Prof. Dr. Uğur Şahin normale dönüş için tarih verdi: Mayıs-Haziran dönemi

SANAYİ SİTESİNİ MODERN HALE GETİRECEĞİZ

Mevcut Sanayi sitesini iyileştireceğiz ve 24 saat görev yapacak güvenlik görevlisi ile her noktaya kamera sistemleri ile güvenli hale getireceğiz.

 YATIRIMCILARI DESTEKLEYEREK CEYHAN’A 5 YILDIZLI OTEL KAZANDIRACAĞIZ

Şehrimizin daha morn,daha çağdaş olabilmesi için içerisinde spor kompleksi,hamam,sauna ve spa merkezi bulunan bir 5 yıldızlı otelin Ceyhan’a kazandırılması konusunda yatırımcıları teşfik edeceğiz.

ŞEHİR HAMAMI İLE ŞEHİR SAUNASINI HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Ceyhanımızda her hesin rahatça ulaşıp faydalanacağı Osmanlı Kültürünün gelecek nesillere aktarılması için Şehir hamamı projemizde içerisinde Dinlenme alanı,Bay-Bayan ayrı hamam,Masaj salonu ile Saunası ile birlikte ikram çeşmesi olan  şehir hamamını hayata geçireceğiz.

CEYHANSPOR’A SAHİP ÇIKACAĞIZ

Ceyhan halkının spor faaliyetlerine kolayca ulaşabilmeleri için Bölgenin en büyük spor engelsiz spor kopleksini kuracağız burada Tenis kortları,Veleybol sahaları,Hamam,Futbol sahaları,Atletizm,Sauna,Basketbol sahaları,Yürüyüs parkurları ile Spa merkezlerini halkımıza kazandıracağız.Ayrıca Ceyhanspor’a sahip çıkarak belediye bünyesine alarak 1. Liğe çıkaracağız.
SOKAK HAYVANLARINA BESLEME ÜNİTELERİ KURACAĞIZ

Sokak hayvanlarımız için kentteki tüm canlıların haklarını gözeterek besleme ünüteleri ile birlikte bölgenin en büyük hayvan rehabilitasyon merkezini kuracağız.

EVDE BAKIM HİZMETLERİ İLE VATANDAŞLARIMIZA YARDIMCI OLACAĞIZ

Maddi gücü olmayan vatandaşlarımızın yanında olarak evde bakım hizmeti ile ev temizlikleri ile birlikte  kişisel bakımlarını üstlenerek tüm ihtiyaçlarını gidereceğiz.

KADINLARIMIZA BECERİ KURSLARI AÇACAĞIZ

Biz kadınlarımıza değer vererek ilgi ve becerilerine göre mesleki eğitim kursları açarak kadınlarımızın gelişimlerine katkıda bulunup sosyal hayatta aktif olmalarını sağlayacağız.

HER YENİ DOĞAN BEBEĞİN HER İHTİYACINI KARŞILAYACAĞIZ

Biz dünyaya her bebekler için yeni doğan bir bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız bınun için bebeklerimiz için Eldive,Islak mendil,Biberon,Emzirme örtüsü,Bebek bezi,Ateş ölçer,Şapka,Emzik,Çorap ve Pizik kremi olmak üzere Anne sepetimizi Kadınlarımıza hediye edeceğiz.

EMEKLİ DİNLENME EVLERİ YAPACAĞIZ

Biz yaşlılarımıza pozitif ayrımcılık yaparak  büyüklerimizin koca çınarlarımıza vakitlerini geçirmeleri için emekli dinlenme evleri evleri yaparak burada emeklilerimize ikramlarımız’da olacak.

CEYHAN’DA ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ

Biz başta engelli vatandaşlarımızı  insan onuruna yakışır şekilde yaşamasını istiyoruz bu yüzden tüm engelleri kaldıracağız  ve tüm kaldırımlar ile parklarımız engelli vatandaşlarımıza göre düzenleyeceğiz.

CEYHANI BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Haftanın bir gününü  tüm ekibimizle birlikte  kadınlarımız ile engelli vatandaşlarımıza ayırarak özel halk günü yaparak karşılarında olarak talep ve dileklerini dinleyeceğiz.

HER AY TARİHİ VE KÜLTÜR GEZİLERİMİZ OLACAK

Biz her ay düzenli olarak düzenleyeceğimiz tarih ve kültür gezilerimize Ceyhanlı hemşerilerimize  Anıtkabir,Eskişehir,Çanakkale,Konya,Kapotokya ve Mardin gezileri düzenleyeceğiz.

KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ YAPACAĞIZ

Biz Ceyhan’ı kültür ve sanat etkinlikleri ile tanıştıracağız ve Ceyhan’ı kültür festivaller şehri yapacağız,Tiyatrolar,Sinemalar,Konserler ile birlikte  adına  adına  Ceyhan Altın Koza Film Festivali diyeceğiz.

HESAP VEREN BELEDİYE OLACAĞIZ

Biz hesap veren  yönetim anlayışı içerinde olan bir belediye olacağız,Halktan topladığımız vergiden,Harcadığımız her kuruşun hesabını Ceyhan halkına vermek bizim borcumuzdur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın