Aziz Sancar için Bakanlık iddiası

Aziz Sancar için Bakanlık iddiası

Pazartesi günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni kabineyi açıklamasından önce kulislerde farklı isimler gündeme geldi. Özellikle AKP dışından gündeme gelen isimler arasında TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar da bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘partili olmayan’ isimlerin de Bakan olabileceğini açıklamasından sonra kulislerde yeni bir iddia gündeme geldi. İddia edilen isimlerden biri de Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar oldu.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, kulislerde adı bakan aday adayı olarak geçen bazı müsteşar, vali ve genel müdürlere yenileri eklendi. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı (DEİK) Nail Olpak, Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir gibi isimler de bakan adayı olarak kulislerde konuşuluyor.

Bilim adamı Aziz Sancar ve Coca Cola’nın Yönetim Kurulu Başkanı Muhtar Kent’e teklif götürüldüğü iddiaları da kulislerde dillendiriliyor. Bu isimlerin kabine yerine Cumhurbaşkanlığı’nda kurulan ofis ve kurullarda değerlendirileceğini söyleyenler de bulunuyor.
Kadın cumhurbaşkanı yardımcısı veya bakan olarak ise eski bakanlardan Nimet Baş, eski TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı ve Cumhurbaşkanı danışmanlarından Ayşen Gürcan’ın da adı geçiyor. Erdoğan’ın kabinesine, MHP kökenli bazı STK başkanları veya bürokratları da alacağı öne sürülüyor.

Öte yandan Erdoğan’ın kabine çalışmasını paylaştığı tek ismin Başbakan Binali Yıldırım olduğu da dile getiriliyor.

‘BİLDİĞİNİZ GİBİ BİR HÜKÜMET PROGRAMI OLMAYACAK’

Ayrıca AKP kurmayları “Bildiğiniz gibi bir hükümet programı olmayacak. Cumhurbaşkanı bir kalkınma planı, yıllık program ve bütçe kanunu sunacak. Topluma bir program ilan edebilecek. Hukuki bir zorunluluk yok ama. Yol haritası çıkartılacak” dediler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ramazan Bayramımız mübarek olsun

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın