Aziz Şehidimize…

Aziz Şehidimize…

Bu haftaki yazıma başlamadan önce aziz şehidimiz Murat ÖZKOZANOĞLU ve tüm arkadaşlarının önünde saygı ile eğilir Allah (c.c.)’tan mekanlarının cennetin en güzel köşesinde bir yer olmasını temenni ederim. Bir gün bunların hesabı sorulacak demek istiyorum ama diyemiyorum. Diyemiyorum şehidim.

İsyanım var haykıramıyorum,

Boğazımı sıkıyorlar birileri.

Şehidime ağlayamıyorum doyası,

Susturuyorlar hep, susturuyorlar beni.

2023’e el ele!

2023 Yılına hep birlikte el ele çıkmak için, bir grup köyümüze köy konağı yapmak üzere proje geliştirilmiş.

Her yıl mevcut ödenek kadar köy konağı yapmak yerine, mevcut ödenekle beş-altı köye köy konağı yapımına başlanmış. Bazılarının temeli atılmış, bazılarının da kaba inşaatı bitmiş durumda.

Yaz mevsiminde sıcaklardan kaçmak için zorunlu olarak her yıl olduğu gibi yine köyümüze geldik. Başbakan diyor ya; “Yirmi üç bin km bölünmüş yol yaptık.” Evet, bizim yollarda bölünmüş. Ama ne yazık ki yanlış istikamette bölünmüş.

Bizim köyde de köy konağı temeli atılmıştı geçen yıl. Bu sene tek bir tuğla dahi konmamış. Köyümüzün muhtarına sebebini sordum.“Para yok diyorlar abi” dedi ve kafasında oluşan soruları ve cevaplarını birbiri ardına sıraladı.

-Ekonomi çok iyi diyorlar, köye para yok!

-Milli gelir arttı diyorlar, köye para yok!

-Ben on sekiz yıllık muhtarım bu nasıl iş akıl erdiremiyorum?

-Elektriğimiz ihtilal hükümeti zamanında geldi.

-Yolumuz koalisyon hükümeti zamanında asfaltlandı.

-Okulumuz ve üç yüz öğrencilik okul pansiyonu koalisyon hükümeti zamanında yapıldı.

-İçme suyumuz koalisyon hükümeti zamanında geldi.

-Telefon santralımız koalisyon hükümeti zamanında yapıldı.

-Şimdi ise bozulan yollarımızı yama yaptıramıyoruz. Köy içi mahalle yollarını bile koalisyon hükümeti zamanında asfalt yaptırdım. Bırak yeni bir asfalt, eskiyen yolları tamir ettiremiyoruz.

-Yıllarca uğraşıp zor bela köy içine bir km.lik toprak bir yol açtırdık, bir de bu açılan yol üzerine bir menfez yaptırdık. Bu hizmet karşılığında da bir davul çaldırmadıkları kaldı. “Bizim hükümet yaptırdı, biz yaptırdık.” diye. Sanki bu köy başka bir ülkeye ait.

El ele gidiyoruz 2023’e!

Şimdi yeni açılan bu yolu kumlatmamız lazım. Yağmurlu havalarda araba çıkmaz yoksa. Gel gelelim ilçemiz Özel İdare Şantiyesinde bir iş makinesi ve bir kamyon var. Yalnız bizim köy değil ki!

Artık ne zaman sıra gelirse. Mazot bitmez, iş makinesi arızalanmazsa. Kamyonun lastiği patlamazsa.

Gidiyoruz  el ele 2023’e!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın