DOLAR 18,5561 0.25%
EURO 18,1602 -0.02%
ALTIN 995,230,76
BITCOIN 3625700,62%
Adana
27°

AÇIK

16:18

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

75 okunma

Babalar asla unutulmaz!

ABONE OL
30 Eylül 2014 21:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Anneler günü ne zaman kutlanıyor, biliyor musunuz? Diye sorsam hemen hemen her kes anında cevap verir. Aynı soruyu peki babalar günü ne zaman kutlanır diye soracak olsam birden aklınız karışacaktır.

Peygamber efendimiz (S.A.V) “Cennet anaların ayağı altındadır” diyerek annelerin ne kadar kutsal varlıklar olduğunu belirtmiş.

Peki ama babaların hiç mi değeri yok?

Baba deyince insanın aklına hemen değişik cümleler geliyor;

  •       İskele babası
  •        Şam babası
  •       Mafya babası

Ve

BABA…

Üsttekileri kaldırıp atın ama “BABA” kelimesini asla atamazsınız.

Toplumu ayakta tutan en kuvvetli unsur ailedir.

Aile anne, baba ve çocuklar olmak üzere kurulur.

Küçük yaşlarda hatta büyüseniz bile sizin her zaman arkanızda olacak bir güç, bir gölge ararsınız. Bu gölge sizi her zaman korur, sizin üzerinize düşer.

Hatta o kadar sizin üzerinize düşer ki; kendisi yemez, size yedirir. Giymez, giydirir. Varsa yoksa hep sizsiniz. Çünkü siz onun canından bir parçasınızdır.

Anneler çocukları ile genelde iç içe olduğu için çocukları ile daha yakın ilgilenir ve onlar ile her şeyi konuşur, paylaşır. Babalarda ise baba olma yapısı nedeniyle duygular genellikle dışarıya vurulamaz. Çok sevdiği insanlara “sizi çok seviyorum” demek bile ona zor gelir. Çünkü gerçekten çok seviyordur ve bunu tartışmak bile istemez.

Sabahın erken saatlerinde sizin için ekmek derdiyle işe çıkan bir babanın yüreğinde her zaman bu bağırıp haykıramadığı büyük sevgi vardır.

Akşam eve geldiğinde çocuklarının güler yüzünü görmek bir baba için her şeydir. İşte o an günün bütün yorgunlukları unutulur.

Bize her zaman kol kanat geren, bizi her şeyden koruyan o büyük insanları bazen unutur, onun fikirlerine gençlik çağlarımızda karşı çıkarız.

Onu geri kalmışlıkla suçlarken savunduğumuz fikirleri aslında babamızın daha önce yaşadığını ve büyük bir hayat tecrübesi ile bizi doğru hedefe yönlendirmeye çalıştığını ve bizi koruduğunu bir türlü anlayamayız. Çünkü o bizim hiçbir zaman üzülmemizi, sonradan pişman olacağımız bir şeyi yapmamızı istemez. Çünkü o bizim babamızdır.

Zaman ilerledikçe özellikle onları hayatımızdan kaybettikten sonra değerlerini çok iyi anlamaya başlıyoruz. Çünkü artık bizler de birer baba, anne olarak çocuklarımıza kol kanat germe görevini devralıyoruz. Aynı tartışmalar, aynı çekişmeler içinde yaşam devam ederken geriye baktığımızda asırlık çınar gibi babalarımızın yıllar önce bizlere veda ettiğini anlıyor ve gözlerimizin dolduğunu fark ediyoruz.

Bugün KozanBilgi.Net’i sırf adını yaşatabilmek amacıyla kurduğum ve ona ithaf ettiğim sevgili babamın aramızdan ayrılışının yedinci yılı. Tam yedi yıl önce canımdan çok sevdiğim sevgili babamı rahmetle toprağa verdik. Bizim diğer baba ve çocuklardan farkımız ise biz her zaman baba, oğul olmanın yanı sıra aynı zamanda bir ağbi kardeş gibi yaşadık. Babamla her zaman gurur duydum. Bizim için yaşamın zorlukları karşısında her zaman onurlu bir şekilde dimdik durdu.

Sevgili babam Recep Manga’yı vefatının 7 nci yılında rahmetle anıyor, dualarımızı kabul olması dileğimizle gönderiyoruz.

Ben babamı kaybettim ama onun değerini her zaman bildim ve hala biliyorum. Siz siz olun size kol kanat geren bu değerli insanlara birer evlat olarak sahip çıkın onların gönüllerini hoş tutun. Çünkü kaybettikten sonra ne kadar arasanız da geri getiremeyeceksiniz.

Sevgili babama ve dualarını bizimle paylaşan babalarını, annelerini kaybetmiş tüm üye ve ziyaretçilerimizin anne ve babalarına da Allah (C.C.) rahmet eylesin, mekanları cennet olsun.

Amin.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.