BAĞKUR kayıt affı gündeminizde var mı?

BAĞKUR kayıt affı gündeminizde var mı?

CHP Adana Milletvekili, TBMM İdare Amiri İbrahim Özdiş, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak 2008 yılı öncesi vergi mükellefi olup, Bağkur kaydı bulunmayanlara kayıt affı istedi, ÇEAŞ ve Kepez hisse senedi sahiplerinin mağduriyetini dile getirdi.

CHP Adana Milletvekili, TBMM İdare Amiri İbrahim Özdiş, çeşitli konularda af ve yapılandırma içeren torba kanun tasarısı görüşülmeden önce TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanına 2008 öncesi vergi mükellefi olup, Bağkur kaydı bulunmayanlara yönelik af düşünüp düşünmediklerini, Başbakan Binali Yıldırım’a ise Çukurova Elektrik ve Kepez hisse senedi sahibi olup, şirketlerin TMSF’ye devredilip tasfiye edilmesinden sonra hisse senetleri boş kağıt parçasına dönüşen kişilerin mağduriyetini sordu.

KAHROLSUN AMERİKAN EMPERYALİZMİ, YAŞASIN FİLİSTİN HALKININ ŞANLI DİRENİŞİ!

CHP’li Özdiş’in konuşması şu şekilde:

“Sorumu sormadan önce “Kahrolsun Amerikan emperyalizmi, yaşasın Filistin halkının şanlı direnişi.” diye başlamak istiyorum.
Soruma geçiyorum, sorum Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanına: 2008 yılı öncesi vergi mükellefi olup BAĞ-KUR’a kaydı bulunmayan vatandaşlarımıza ilişkin bir af düşünüyor musunuz? Bu durumda olan binlerce vatandaşımız mağdur. Bu konuda BAĞ-KUR kayıt affı bekliyorlar.Diğer bir sorum da Sayın Başbakana: Çukurova Elektrik ve Kepez hissesi sahibi olup TMSF’nin el koyması sonucu mağdur olan binlerce vatandaşımız yıllardır bir çözüm bekliyorlar. Bu konuda herhangi bir girişiminiz olacak mı? ”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan’da Defineciler Binlerce Yıllık Kültürel Varlıkları Talan Ettiler
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın