Bahçeli: “PKK iktidarda”

Bahçeli: “PKK iktidarda”

102393
Bahçeli: PKK, AKP ile ortaklık kurdu. Terör örgütü, bakanlar kurulu sıralarında temsil ediliyor:

Erdoğan’ı uyardı
Parti teşkilatına genelge gönderen MHP lideri Bahçeli, AKP iktidarını ihanet süreci, Yüksekova şehitleri üzerinden çok ağır eleştirdi. Bahçeli, “Erdoğan bilmelidir ki, vatana ihanet suçu sübut bulmaktadır” dedi.

Gidişin sonu felaket
AKP iktidarının bizzat Kürdistan’a kuryelik yaptığını söyleyen Bahçeli, “Terörle pazarlıklar; mücadeleden müzakereye, buradan da mütarekeye geçiş Türkiye’nin mahvına yol açacaktır” diye konuştu.
“Acı da olsa PKK
artık iktidardadır”

17 Kasım’da başlayacak kongreyle ilgili bir genelge yayınlayan MHP lideri Bahçeli, hükümetin, Türkiye’nin karşısında oluşan nifak cephesinde aktif olarak yerini aldığını iddia etti.

Haber: Fatih Erboz
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 17 Kasım’da başlayacak il ve ilçe kongreleriyle ilgili olarak parti teşkilatlarına gönderdiği genelgede partililerin, her türlü kavga, kargaşa ve çatışmadan uzak durmalarını istedi. Bahçeli, Türkiye’nin zor günler yaşadığını, ağır ve tehlikeli bir operasyona tabi tutulduğunu ifade etti. Hükümetin Türkiye’nin karşısında oluşan nifak cephesinde aktif olarak yerini aldığını, teröre ve teröriste destek çıktığını ileri süren Bahçeli, “PKK, AKP’yle ortaklık kurmuş, ortak amaç etrafında birleşmiştir. Bölücülük AKP’yi ele geçirmiş, hainler AKP’yi tutsak almıştır. Acı da olsa PKK artık iktidardadır, Bakanlar Kurulu sıralarında temsil edilmektedir” iddiasında bulundu.

Tarihi bir hata ve rezalet
“Mehmetçik katillerini koruyan ve kollayan, bunlara silah ve cephane veren peşmergenin, AKP hükümeti sayesinde meşru bir güç olarak takdim edildiğini” öne süren Bahçeli, “Görülmektedir ki AKP hükümeti, vatan topraklarını teröristlerin kullanımına ardına kadar açmış, özellikle Barzani’nin silahlı unsurlarına geçiş üstünlüğü sağlamıştır. Sözde tezkere çıkararak Ayn el-Arap’a peşmergelerini gönderme kararı alan Barzani’ye, Erdoğan ve
Davutoğlu ikilisi güvence vermiş, kolaylık sağlamış, topraklarımızı kirlettirmişlerdir. PKK’nın bir numaralı destekçisi Barzani’nin 150 kişiden oluşan silahlı peşmergesini Türkiye üzerinden Ayn el-Arap’a intikal ettirmesi tarihi bir hata, tarihi bir rezalettir” görüşünü savundu. Bahçeli, “Silahlı peşmergelerin Şanlıurfa üzerinden Ayn el-Arap’a sevkiyatının yapılması anayasal suç olmakla kalmayıp uluslararası hukuka da aykırıdır. 2 Ekim’de TBMM’de kabul edilen tezkere buna cevaz vermemektedir. Cumhurbaşkanı ve Başbakan, suç işlemektedir” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan'lı Müzisyenlerin Feryadı: "Müzik Susmasın Dediler, Bizi Susturdular!"

Tablo iyice netleşmiştir
Kılıçdaroğlu’nun, “PYD’nin silahlı kolu YPG’yi terör örgütü olarak görmediğine” yönelik sözlerini de eleştiren Bahçeli, “MHP’ye baston iftirası atan CHP Genel Başkanı, çoktan bölücü terörün kucağına düşmüş ve kanlı niyetlere utanmadan tercümanlık yapmıştır. Artık tablo netleşmiştir: Bir tarafta AKP-CHP-PKK-HDP, Barzani, İmralı canisi ve küresel ayak oyunları vardır, diğer tarafta ise Türkiye ve Türk milleti için varını yoğunu feda etmeye azimli MHP bulunmaktadır” ifadesini kullandı. Bahçeli teşkilatlardan şunları istedi: “Sebebi ne olursa olsun her türlü kavga, kargaşa ve çatışmadan uzak durulacak, partimizi sokakların çıkmazına çağıran, husumetin tarafı yapmaya çalışan açık veya örtülü operasyonlara kulak asılmayacaktır. Türkiye sokakta bulunmamış, sokağa da teslim edilmeyecektir. MHP hiçbir dayatma, tuzak ve senaryoya aldırmadan yalnızca büyük Türk milletinin yükselişi yolunda yürüyecektir.” (AA)
Çözüm var diye susalım mı?
Hakkari Yüksekova’da 3 askerin şehit olmasıyla ilgili olarak twitter üzerinden değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Kanlı eller bir kez daha ölüm tezgahını açtı, yeniden kahpe pususunu kurdu. Sözde çözüm sürecinin iki aktöründen birisi olan PKK, 3 vatan evladına kıydı, 3 ananın ciğerini kavurdu. Bu canavarlığa, bu namertliğe ne söyleyelim, nasıl izah edelim? Çözüm var diyerek susalım mı? Süreç bozulmasın diyerek duralım mı?” dedi. Şehitlere Allah’tan rahmet, acılı ailelerine, TSK’ya ve aziz millete sabır, metanet ve başsağlığı dileyen Bahçeli, “Hepimizin başı sağolsun. Ne kahredici bir tesadüf ki, jandarma teşkilatı süreç ortaklarının iki ayrı kanaldan hedefine oturmuştur. İnanıyorum ki, bugünler geçecek, bu karanlık, bu zulüm bitecek, tekrar başı dik, sözü dinlenen, güçlü ve huzurlu bir ülke olacağız. Ama önce gitmesi gerekenler aramızdan çekilsin, Türkiye’nin önü ve ufku açılsın” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Deva Partisi Kozan İlçe Başkanı Güngör Avan KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga'yı Ziyaret Etti

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın