DOLAR 16,1050 1.12%
EURO 17,2738 1.35%
ALTIN 961,851,40
BITCOIN 471048-2,31%
Adana
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:03

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Bahçeli resti gördü: Yarın Tunceli’deyim!
107 okunma

Bahçeli resti gördü: Yarın Tunceli’deyim!

ABONE OL
27 Kasım 2014 21:44
Bahçeli resti gördü: Yarın Tunceli’deyim!
0

BEĞENDİM

ABONE OL
102393
Devlet Bahçeli, Davutoğlu’nun, “Cesaretin varsa Tunceli’ye gel” sözlerine sert yanıt verdi: “Bizim için Tunceli de bir vatan toprağı.”

Davutoğlu Erdoğan’ı aratmıyor

Bahçeli, Davutoğlu’nun MHP düşmanlığının önceki Başbakan’ı aratmayan düzeye tırmandığını vurguladı. Davutoğlu, Bahçeli’ye, “Dersim cumhuriyet için bir çıbandır dendi. Bahçeli’ye meydan okuyorum. Cesaretin varsa bunları Tunceli’de söyle” demişti.

Bozguncu bir yorum
MHP lideri Bahçeli, Başbakan Davutoğlu’nun AKP grup toplantısında yaptığı konuşmayı, “edep ve haya sınırlarını zorlayan müflis bir siyasetin bozguncu bir yorumu” olarak niteledi. Yazılı açıklama yapan Bahçeli, “Yarın Tunceli’de bulunarak, Tuncelili kardeşlerimi ve Valiliğini ziyaret etme kararını almış bulunmaktayım” dedi.

MHP, her yerdedir

MHP’nin Türkiye’nin tümünde siyaset yapacak yeterliliğe, güce ve kucaklayıcı haslete sahip olduğunu belirten Bahçeli, şunları vurguladı: “MHP için Tunceli’nin diğer vilayet ve vatan köşelerinden farkı yoktur. Tuncelili, Türk milletinin eşit, onurlu ve ayrılmaz birer parçalarıdır. MHP, vatan topraklarının her yerindedir.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Türkiye’nin tamamında siyaset yapacak yeterliliğe, güce ve kucaklayıcı hasletlere sahip olduğunu belirterek, “MHP Genel Başkanı olarak, 28 Kasım 2014 günü (yarın) Tunceli’de bulunarak, Tuncelili kardeşlerimi ve Tunceli Valiliğini ziyaret etme kararını almış bulunmaktayım” ifadesini kullandı. Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, “Türkiye’nin, acemi olduğu kadar küstah, aşırı olduğu kadar mümeyyiz vasıflarını kaybetmiş birisi tarafından yönetiliyor olması kayıp ve hezimettir. Davutoğlu grup konuşmasında etnik ve mezhep kışkırtıcılığına alenen soyunmuş, bölücülüğün fikren ve fiilen tesir ve telkini altında olduğunu somut sözlerle delillendirmiştir” dedi.

“Harcı değil”
“Davutoğlu’nun MHP düşmanlığının bir önceki Başbakan’ı aratmayacak düzeylere tırmanmıştır” vurgusu yapan, Bahçeli, “Dersim isyanıyla ilgili gerçekleri isabetle ve ısrarla söylememiz, bu isyana katılan asilere karşı tavizsiz tutumumuz Davutoğlu’nu ürkütmüş, kurduğu tezgahı havaya uçurmuştur. Başbakan’ın yakın tarihi çarpıtma konusundaki ustalığına diyeceğimiz bir şey yoktur. Fakat buna inanacak, buna kanacak, bunu yutacak artık kimseler de kalmamıştır. Davutoğlu aklınca şahsıma meydan okumuş ve bilhassa cesaret hatırlatması yaparak düşüncelerimi Tunceli’de söyleyip söylemeyeceğimi kurnaz ve sinsi bir üslupla sorgulamıştır. Sayın Başbakan ve onun gibi düşünen yandaş çevrelere hassaten ve özellikle belirtmek istiyorum ki, MHP, Türkiye’nin tamamında siyaset yapacak yeterliliğe, güce ve kucaklayıcı hasletlere sahiptir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket’e yürekli ve cesur olmak konusunda parmak sallayıp tavsiyelerde bulunmak isyankarlarla amaç birliği yapan Davutoğlu’nun harcı olmayacaktır” diye konuştu.

Ecdat yadigarı
Bahçeli açıklamasını şöyle tamamladı: “Davutoğlu bilmelidir ki MHP, şehit kanıyla sulanmış vatan topraklarının her yerinde, her karışında, her yöresindedir. Bunun için özel bir cesaret sahibi olmaya da gerek yoktur. Davutoğlu ‘dün Tunceli’de, yarın Tunceli’de, bir sene sonra, on sene sonra, yüz sene sonra Tunceli’de olacağını’ söylemektedir. Başbakan bilmiyorsa kendisine ikazen hatırlatırım ki Türk Milleti, Tunceli’nin de bir parçası olduğu son yurdunda tam bin yıldır kardeşçe yaşamaktadır ve ebediyete kadar da bu devam edecektir. Tunceli’ye ecdat yadigarı kutlu kardeşlik mirasını daha da güçlendirmek için gideceğim.”

Meydan okumuştu
Başbakan Ahmet Davutoğlu önceki gün yaptığı grup konuşmasında Devlet Bahçeli’nin Dersim tartışmasında sarf ettiği sözleri eleştirerek “Sayın Bahçeli’ye hodri meydan diyorum. Buyurun gidin bu söylediklerinizi Dersim’de söyleyin. Onların torunlarının gözlerine bakın ve ’Hepsi vatan hainiydi’deyin” demişti.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.