Bakan Hulusi Akar’dan Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik hain saldırısına sert tepki

Bakan Hulusi Akar’dan Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik hain saldırısına sert tepki

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan Ermenistan’ın saldırılarına tepki gösterdi. Bakan Akar; ‘İşgalci Ermenistan ateşkes ihlaliyle Azerbaycan’a saldırmış ve yine bir provokasyon peşinde olduğunu göstermiştir. Kafkasya’da barış ve istikrarın en büyük engeli Ermenistan’ın saldırgan tutumudur ve bölgeyi ateşe atacak bu saldırganlıktan derhal vazgeçmelidir‬’ dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin, toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde tüm imkanlarıyla sonuna kadar Azerbaycan’ın yanında olacağını belirttti.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre Bakan Akar, Ermeni güçlerinin, Azerbaycan sivil yerleşim birimlerini hedef alan saldırılarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

“İşgalci Ermenistan ateşkes ihlaliyle Azerbaycan’a saldırmış ve yine bir provokasyon peşinde olduğunu göstermiştir” ifadesini kullanan Akar, şunları kaydetti:

“Kafkasya’da barış ve istikrarın en büyük engeli Ermenistan’ın saldırgan tutumudur ve bölgeyi ateşe atacak bu saldırganlıktan derhal vazgeçmelidir‬. Toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde tüm imkanlarımızla sonuna kadar Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin yanında olacağız. Ermenistan’ın bu alçak saldırısını şiddetle kınıyoruz.”
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Yangın fırtınası Kütahya, Alanya, Didim ve Bodrum’a da sıçradı
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN