BARIŞ PINARI HAREKÂTI BAŞLARKEN

BARIŞ PINARI HAREKÂTI BAŞLARKEN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın aylardır üzerine durduğu Suriye’de ki güvenli bölge/koridor çalışmalarının sonuç vermemesi yüzünden yeni bir operasyon başlangıcı yürürlüğe girdi. Partisinin Kızılcahamam’da ki kampına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündem ile ilgili olarak açıklamalar da bulunurken konuşması sırasında Barış Pınarı kelimesini kullanması yeni yapılacak olan Suriye harekâtının yeni kod adı olarak yorumlandı.

ABD ile daha önce güvenli bölge/koridor çalışmalarından sonuç alamayan Türkiye, yeni bir operasyonun sinyalini geçtiğimiz günlerde vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızılcahamam’da partisinin kampında yaptığı konuşma da ; ” Gerekli hazırlıkları yaptık, harekât planımızı tamamladık ve gereken talimatları verdik. Şimdi sırada barış pınarlarının önünü açma vakti” demişti.
Barış Pınarı harekatında ilk çıkarma yapılacak yerlerin, Tel Abyad, Ayn El Arap(Kobani) ve Resulayn olması bekleniyor. Operasyona Türkiye’nin yeni geliştirdiği füzelerin de denenmesi öngörülüyor. Barış Pınarı harekâtı sırasında Suriye’den gelecek olası füze saldırılarının önlenmesi için S-400’lerin kullanılması bekleniyor.

Ülkemizin güvenliğini sağlamak ve bölücü devletlerin hain emellerini yok etmek için kahraman silahlı kuvvetlerimiz elleri tetikte hazır bekliyor.

Allah ordumuzu ve tüm silahlı kuvvetlerimizi bu harekattan başarılı bir şekilde kayıp vermeden çıkmayı, nasip eylesin. Kahraman ordumuzu muzaffer eylesin. Türkiye ve bölgemizdeki İslam ülkeleri üzerinde emelleri olan tüm sömürgeci devletleri de Kahr-ı perişan eylesin.

Türk Milleti olarak yüreğimiz, gönlümüz silahlı kuvvetlerimizle. Allah yar ve yardımcıları olsun.
KOZAN İŞKUR BAŞVURULARINDA ŞEHİT VE GAZİ YAKINLARI DİKKATE ALINMADI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Manavgat'ta çıkan yangında çiftliği yanan Tuğba Özay, felç geçirdi

İŞKUR Başvurularının başlamasıyla birlikte ilçemiz Kozan’da büyük bir yoğunluk yaşanmıştı.

Kısa süreli de olsa bir ekmek kapısı bulabilmek amacıyla İŞKUR’un kapısında günlerce bekleyen vatandaşlar bir umut aradılar.
Bunlardan birisi de Hacıbeyli Mahallesi sakinlerinden Gazi kardeşi olan Şevket Türkkolu isimli vatandaşımız oldu.

Şehit ve Gazi yakınlarına bu tür çalışmalarda öncelik sağlanmasına ve Şevket Türkkolu’nun başvurusunun Kozan Şehit ve Gazi Yakınları Derneği Başkanlığı tarafından iletilmesine ve sadece bir kişi olmasına rağmen işleme alınmaması AK Parti Kozan İlçe Başkanlığının gazi kardeşine sahip çıkmaması olarak yorumlandı.

Konu hakkında KozanBilgi.Net’e açıklama yapan Şevket Türkkolu “Devletimizin bizlere sağladığı bu iş imkanından kısa süreli de olsa yararlanmak istedim. İhtiyacım olduğu için çalışmak zorundayım ama maalesef ben ve benim gibileri AK Parti İlçe Başkanı Sayın Yusuf Bilgili önemsemedi. İhtiyacı olmayan kişiler görevlendirilirken benim gibi ihtiyacı olan gazi ailelerine imkân sağlanmıyor. Ne AK Parti İlçe Başkanı nede şehit ve Gaziler Derneği başkanı telefonuma bile bakmıyorlar. Çok üzüldüm hayal kırıklığına uğradım” diyor.

Bu sözler bir gazi kardeşimizin sözleri yetkililerin duyması için paylaştım. İlçe Başkanı Sayın Yusuf Bilgili’yi bende telefonla aradım, mesaj attım ama kendisine bir türlü ulaşamadım. Telefonlara dönüş yapamayan ilçe başkanından da doğrusu artık bu konuda pek bir şey beklemiyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN