DOLAR 16,6871 0.02%
EURO 17,5361 -0.15%
ALTIN 974,80-0,11
BITCOIN 335007-3,61%
Adana
27°

AZ BULUTLU

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Barut: Çiftçi perişan iktidar ilgisiz
55 okunma

Barut: Çiftçi perişan iktidar ilgisiz

ABONE OL
30 Mayıs 2016 16:20
Barut: Çiftçi perişan iktidar ilgisiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İl Başkanı Barut, Adana Milletvekili Türkmen Karataş’ın köylerinde köylülerin sorunlarını dinledi

ADANA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut öncülüğünde ilçe örgütleri ve milletvekillerinin köy çalışmaları hız kesmeden sürüyor. İl Başkanı Barut, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen ile birlikte Karataş’a bağlı köyleri ziyaret etti, köylülerin ve mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarını dinledi. Girdi maliyetleri altında ezilen çiftçiler desteklerin yetersizliğinden yakınırken, terör nedeniyle yaşadıkları kenti terk edip iş, aş umuduyla Adana’ya gelen tarım işçileri ise terörün yol açtığı yıkımın bitirilmesini istediler. İl Başkanı Barut, üretenin de tüketenin de CHP iktidarında mutlu olacağını belirtirken, Milletvekili Türkmen CHP’nin toplumsal barış için mücadele ettiğini söyledi.

CHP - Çiftçi perişan iktidar ilgisiz4

KÖYLÜLERLE VE TARIM İŞÇİLERİYLE BULUŞTULAR
İl Başkanı Ayhan Barut, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Karataş İlçe Başkanı Oben Ersan Aygün, Karataş Kadın Kolları Başkanı Melek Kaba ve Karataş Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Tandoğan’la birlikte Karataş’a bağlı Çavuşlu, Karagöçer, Tuzla, Hasırağacı, Tuzkuyusu, Ataköy ve Damlapınarı köylerinde köylülerle ve tarım işçileriyle buluştu.

“ÜRÜNLER TARLADA YA DA DALINDA ÇÜRÜYOR”
Tarımla uğraşan çiftçiler, yüksek girdi maliyetleri nedeniyle sürekli zarar ettiklerini belirterek özellikle tarımda kullanılan mazotun fiyatının düşürülmesi gerektiğini söylediler. Çiftçinin her yıl bir önceki yılı arar hale geldiğine dikkati çeken köylüler, soğan ve patatesin tarlada, narenciyenin de dalında kalıp çürüdüğünü vurguladılar.

CHP - Çiftçi perişan iktidar ilgisiz

“TERÖRÜN YOL AÇTIĞI YIKIM SON BULSUN “
Çoğu memleketlerini terör olayları nedeniyle terk ederek Adana’ya gelen tarım işçileri ise barışa olan özlemlerini dile getirip, terörün yol açtığı yıkımın son bulmasını istediler.

“ÜRETEN DE TÜKETEN DE CHP İKTİDARINDA MUTLU OLACAK”
CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, tarım sektöründe yaşanan sorunların temelinde iktidarın hem ekonomi hem de hem de iç ve dış politikalarının yattığını söyledi. CHP’nin 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimleri öncesinde açıkladığı seçim bildirgelerinin ekonomi odaklı hazırlandığını aktaran Barut, bildirgelerde yer verilen tarımla ilgili bölümün de sektördeki tüm sorunları çözecek nitelikte olduğuna işaret etti.
Barut, “Cumhuriyet Halk Partisi, tarım sektörünün tüm paydaşlarının sorunlarını çözecek. CHP iktidarında girdi maliyetleri düşürülüp, tarımsal üretim gerçekçi bir anlayışla desteklenecek. Kalkınma hamlesi kırsaldan başlayacak. Çiftçimiz üretecek, ürettikçe kazanacak ve halkımız da fahiş fiyatlarla gıda tüketmeyecek. Üreten de tüketen de CHP iktidarında mutlu olacak” dedi.

CHP’DEN ÇİFTÇİLERE SONUNA KADAR DESTEK SÖZÜ
CHP’nin tüm milletvekillerinin ve parti örgütlerinin tarımda yaşanan sorunlara karşı yüksek düzeyde duyarlılık gösterdiğini dile getiren Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen ise Adana çiftçisinin sorunlarını TBMM’ye taşıyacaklarını ve çiftçilerin hak arama mücadelesine sonuna kadar destek vereceklerini söyledi.

CHP - Çiftçi perişan iktidar ilgisiz5

“CHP TOPLUMSAL HUZUR VE BARIŞ İÇİN ÇALIŞIYOR”
CHP’nin teröre karşı tavrının net olduğunun altını çizen Türkmen, terörü bitirip ülkede toplamsal barış ortamını sağlayacak tek siyasi partinin CHP olduğunun kaydetti. Türkmen, “Terörün tek çözüm yeri TBMM’dir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sürekli yaptığı çağrıyı iktidar partisine bir kez daha yapıyoruz: Hiçbir şeyi saklamadan, gizli saklı hesaplar yapmadan getirin konuyu TBMM’ye, bu sorunu artık çözelim. Akan kan ve gözyaşları dursun. Biz sadece barış istiyoruz ve barışın sağlanması için gerekli desteği CHP olarak vermeye hazırız” diye konuştu.

“ÜLKENİN TEK KURTULUŞU ÜRETİMDİR”
Türkmen, sürekli muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla iletişim halinde olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Adana’mızın her sorununu gerek TBMM, gerekse bürokrasi içinde dile getiriyor ve takipçisi oluyorum. Ancak görüyorum ki, Adana’nın sorunlar içinde kalması ve güç kaybetmesini iktidar önemsemiyor. Bu nedenledir ki son 14 yıl Adana hep kaybeden şehir oldu. CHP iktidarında bu kötü gidişe biz dur diyeceğiz. Karpuz üreten de emeğinin karşılığını alacak patates, soğan üreten de. Çünkü biz biliyoruz ki; bu ülkenin tek kurtuluşu üretimdir. CHP bunun farkında. Adana için çözüm önerilerimiz var. Bu çözüm önerilerimiz ile çiftçinin, üreticinin ürettiği para edecek. Biz Atatürk’ün çocuklarıyız. Bizim felsefemizin temeli ‘Köylü Milletin Efendisidir’”.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.