KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Barut’tan Cumhuriyet coşkusuna davet

Barut’tan Cumhuriyet coşkusuna davet

CHP Adana İl Örgütü ve CHP’li Seyhan, Çukurova, Karataş belediyelerinin ortaklaşa düzenlediği Cumhuriyet kutlamaları iki gün sürecek

 

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Adana il örgütü ve CHP’li belediyelerin Cumhuriyetin ilanının 94. Yılını Adana’da coşkuyla kutlayacağını belirterek, tüm Adanalıları Cumhuriyet coşkusunu yaşamaya davet etti.

“KURUCU PARTİ OLMA ONURU CHP’NİN”

İl Başkanı Ayhan Barut, ulusal kurtuluş mücadelesi sonrasında ülkemizin kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyeti ilan etmeden önce CHP’yi kurduğunu anımsatarak, “Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, ulusumuzun yönünü çağdaşlık ve aydınlık olarak belirlemiş ve Türkiye’nin kurucu partisi olma onurunu Cumhuriyet Halk Partisi’ne vermiştir. Cumhuriyet Halk Partisi aynı zamanda Türkiye’yi çağdaş medeniyet hedefine taşıyan Cumhuriyet devrimlerini gerçekleştiren partidir” dedi.

“CHP İKTİDARINDA TÜRKİYE YENİDEN PARLAMENTER DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRILACAK”

Cumhuriyetin 94 yıllık tarihinde her türlü saldırıya karşı bütünleştiği Atatürk ilke ve devrimleriyle ayakta durduğunu kaydeden Barut, “Şaibeli 16 Nisan referandumuyla parlamenter demokrasiden tek adamlığa geçilmiş olsa da 2019’da yapılacak seçimlerde, CHP’yi iktidara taşıyıp Türkiye’yi parlamenter demokrasiyle taçlandıracağız. Cumhuriyetin kurucu partisi olma sorumluluğumuzu yerine getireceğiz” diye konuştu.

“CUMHURİYET 94 YILDIR KİMSESİZLERİN KİMSESİ”

Cumhuriyetin çağdaşlığın, demokrasinin, hak ve özgürlüklerin teminatı olduğunun altını çizen Barut, “Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olması ‘Cumhuriyet’ sayesindedir. Cumhuriyet 94 yıldır kimsesizlerin kimsesi, ulusumuza her zaman hep doğru yönü, doğru yolu gösteren pusulamızdır. Cumhuriyet fazilettir, akıldır, bilimdir, özgürlüktür, adalettir, eşitliktir. Bu nedenle Cumhuriyet ve demokrasi mücadelesinden asla taviz verilemez” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gürer: “Binlerce ton patates çürümeden kurtarılsın”

CUMHURİYET COŞKUSUNA DAVET

Cumhuriyetin 94. yaşını CHP Adana İl Örgütü ile CHP’li Seyhan, Çukurova ve Karataş belediyelerinin ortaklaşa düzenlediği etkinliklerle coşku içinde kutlayacaklarını dile getiren Barut, “Yurttaşlarımızı 28 Ekim Cumartesi günü saat 18.30’da Seyhan Belediyemizin Tepebağ Mahallesi’nde yeniden düzenlediği Turhan Arın sokağının açılışına ve ardından Fettah Can’ın Cumhuriyet konserine, 29 Ekim Pazar günü de resmi törenlerin ardından sabah 11.30’da Atatürk Parkı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunma törenine , aynı gün akşam 17.30’da da Uğur Mumcu Meydanı’ndan başlayıp Atatürk Parkı’nda son bulacak fener alayı yürüyüşüne bekliyoruz.Cumhuriyet coşkusunu hep birlikte yaşayalım” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın