Başbuğ Türkeş Dualarla Anıldı

Başbuğ Türkeş Dualarla Anıldı

Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş için, MHP’nin temelini attığı ve kendisini üç kez Meclis’e gönderme onurunu yaşayan Adana’da mevlit icra edildi.

ADANA – Başbuğ Alparslan Türkeş, Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) temelini attığı ve kendisini üç kez Meclis’e gönderme onurunu yaşayan Adana’da dualarla anıldı.

MEVLİDE KATILIM YÜKSEK OLDU

MHP Adana İl Başkanlığı, merhum Başbuğ Türkeş için mevlit icra etti. İl binasında yapılan mevlide ilgi çok yoğun oldu. MHP ilçe başkanları, partili belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri, il ve ilçe kadın kolları temsilcileri, belediye meclis üyeleri ve bazı aday adayları ile partililerin hazır bulunduğu mevlitte, Kur-an’ı Kerim okunurken hasıl olan sevaplar Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Başbuğ Alparslan Türkeş, ülkücü şehitler, vatan, millet ve mukaddes değerler uğruna can veren bütün şehitler ile gazilerin mübarek ruhlarına ithaf edildi.

mevlit

YUSUF BAŞ’IN KONUŞMASI

Mevlidin başlamasından önce bir konuşma yapan MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş da, Türkeş’in örnek şahsiyetine, öne çıkan özelliklerine atıfta bulundu. Baş “Başbuğ Alparslan Türkeş, sadece Türkiye için değil, bütün Türk cumhuriyetlerinde, bütün akraba topluluklarda da bilinen, sevilen, nefesi ile moral veren büyük bir liderdi. Üstün ahlakı, yüce devlet sevgisi, büyük vatan aşkı, Türklük sevdası, Turan ülküsü; bu değer ve hedefler için ortaya koyduğu çelikten imanı, kararlılığı ve dev sabrı O’nun en belirgin özelliklerindendi.” dedi.

mevlit4

HÜSEYİN SÖZLÜ’NÜN KONUŞMASI

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, Türkeş’in, Türk milletini iktidara taşıma yolunda verdiği mücadeleye vurgu yaparak “Rahmetli Başbuğumuz, Türk milliyetçiliği davasını siyasi organizasyon haline getirip demokratik yollardan ülkemizin, milletimizin idaresine talip olmuş ve bunu başarmak için de uzun yıllara dayanan bir mücadele vermiştir. Bu siyasi hareket 46. yaşında inşallah iktidar olarak Başbuğumuzun ruhunu, şehitlerimizin ruhunu şad edecektir.” diye konuştu.

mevlit2

Türkeş için ayrıca önceki günden itibaren anı defterinin açıldığı il binasında düzenlenen mevlit, helva dağıtımı ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın