Başkan Alemdar Öztürk Öğrencilerle Birlikte Okul Bahçesine Fidan Dikti

Başkan Alemdar Öztürk Öğrencilerle Birlikte Okul Bahçesine Fidan Dikti

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ceyhan’daki okullarda öğrencilerle birlikte okul bahçesine fidan dikti.

Orman Haftası etkinlikleri çerçevesinde Atatürk İlkokulu’nu ve Ceyhan Ticaret Borsası Sosyal Bilimler Lisesi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz, öğrencilerle birlikte okul bahçesine fidan dikti.

Öğrencilere ağacın ve ormanın önemini dile getiren Başkan Alemdar Öztürk, “ fidanı toprakla buluşturmak önemli ama onu korumak daha da önemlidir.” Dedi.

SAMSUNG CSC

Ceyhan Belediyesi olarak daha önce Cumhuriyet’in 91. yılında hatıra ormanı oluşturduklarını ve ‘160 Bin Hemşehrimize 160 Bin Fidan’ sloganıyla fidan dikme kampanya düzenlediklerini de dile getiren Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, “ Hedefimiz Ceyhan içinde yeşil değil, yeşiller içersinde bir Ceyhan’dır.” dedi.

SAMSUNG CSC

Fidanları öğrencilerle birlikte okul bahçesine diken Alemdar Öztürk, “çocuklarımıza ağaç dikme ve ormanı koruma hasletini küçük yaşlarda aşılamak; bir fidanın ağaca nasıl dönüştüğünü ve o ağacın nasıl hayata katıldığını göstermek, ağaç ve orman sevgisini aşılamak adına böyle bir çalışma yaptık.” dedi.

SAMSUNG CSC

Başkan Alemdar Öztürk, başlatılan fidan dikim etkinliğinin ilçeye bağlı tüm okullarda devam edeceğini de sözlerine ekledi.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın