Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

Başkan Alemdar Öztürk’ten Kaymakam Karakuş’a Veda Yemeği

Başkan Alemdar Öztürk’ten Kaymakam Karakuş’a Veda Yemeği

BELEDİYEDEN KAYMAKAM GÜRBÜZ KARAKUŞ'A VEDA YEMEĞİ (1)

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ceyhan’da 7 yıl görev yaptıktan sonra Erzurum’un Palandöken ilçesine atanan Kaymakam Gürbüz Karakuş onuruna veda yemeği düzenledi.

BELEDİYEDEN KAYMAKAM GÜRBÜZ KARAKUŞ'A VEDA YEMEĞİ (4)

Ceyhan Öğretmenevi’nde düzenlenen yemeğe; Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, cumhuriyet Başsavcısı, İlçe Jandarma Komutanı, Emniyet Müdürü, Milli Eğitim Müdürü, daire amirleri, belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum teşkilatlarının temsilcileri ile esnaf ve meslek grubu yetkilileri, belediye daire amirleri ile muhtarlar katıldı.

KARAKUŞ: MESLEK HAYATIMIN EN UZUN VE EN VERİMLİ SÜRESİNİ CEYHAN’DA GEÇİRDİM

BELEDİYEDEN KAYMAKAM GÜRBÜZ KARAKUŞ'A VEDA YEMEĞİ (3)

Veda yemeğinde yaptığı konuşmada duygulu anlar yaşayan Kaymakam Gürbüz Karakuş,  meslek hayatının en uzun ve en verimli yıllarını Ceyhan’da geçirdiğini söyledi.

Karakuş; “ Devlet görevinin en üzücü yanı yıllarca görev yaptığınız yerden ayrılmaktır. Ceyhan’ın önemli ve stratejik bir ilçe olduğunun farkında olarak görev yaptık. Ceyhan bununda ötesinde birlik, dirlik ve kardeşlik duygusuyla birbirini sahiplenen bir ilçe. Biz bunları bilerek görevimizi yerine getirdik. Eğer yönettiğiniz ilçeyi iyi tahlil edemezseniz başarılı olamazsınız. Tüm enerjimizi Ceyhan’a hep faydalı işler yapmak için harcadık. Biz bir emanet görevi yerine getiriyoruz.  Emanet görev sahipleri millete hükmeden değil hizmet eden bir anlayışı şiar edinmelidir. Siyaset bizim işimiz değildir. Biz sadece bir hakem gibi gözlemleyerek sorunları ve sıkıntıları belirleyip ortaya koyarız. Değerli Belediye Başkanımız sivil toplumun da desteğini alarak özellikle kentsel dönüşüm gibi hayati bir projesi hayata geçirmek adına büyük gayretler sarf ediyor. Bunu başaracağına ve Ceyhan’ın kazanacağına inanıyorum. Biliyorsunuz vedalar tamamen ayrılık değildir. Ceyhanlılara görevimizin devam edeceği Palandöken’de de kapılarımız hep açık olacaktır. Benden taraf kime hakkım geçtiyse helal ediyorum. Hizmet adına istemeden de olsa kimin hakkı geçtiyse helal etmelerini istiyorum. Başta bu programı hazırlayan değerli Belediye Başkanımız Alemdar Öztürk olmak üzere ,7 yıl görev yaptığım Ceyhan’da benimle birlikte çalışan herkese ve kıymetli Ceyhanlılara çok teşekkür ediyorum.” dedi.

ALEMDAR ÖZTÜRK: KAYMAKAMIMIZI FAHRİ HEMŞEHRİ İLAN EDECEĞİZ

BELEDİYEDEN KAYMAKAM GÜRBÜZ KARAKUŞ'A VEDA YEMEĞİ (2)

Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ise Kaymakam Karakuş’un Ceyhan’da devlet-millet kaynaşmasının en güzel örneğini sergilediğini belirterek, “ Makam koltuklarına şeref getirmek ancak halka ulaşmakla olur.7 yıl boyunca kapısını herkese açık tutan Kaymakamımız, insani tavrı ve fedakâr çalışmalarıyla ‘ben Ceyhanlıyım’ bilinciyle Ceyhan’a’ önemli hizmetler yapmıştır. Ceyhan’da özellikle eğitimin öne çıkması için değerli projeler üretti. Eşi Serpil hanımefendi de ‘tut elimi’ derneği aracılığıyla fakir fukaranın yanında, onların destekçisi oldular. İnanıyorum ki Kaymakamımız yeni görev yerinde de nitelikli çalışmalara imza atacaktır.  Kendisine Ceyhan’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, yeni görev yeri olan Palandöken’de başarılar ve sağlıklı bir yaşam diliyorum. Ceyhan’a bir Ceyhanlı gibi sahip çıktığı için biz de Ceyhan Belediye meclisimizi olağanüstü toplayıp kendisini fahri hemşehri beratı vereceğiz.” Diye konuştu.

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk,  Kaymakam Karakuş’a Ceyhan için yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

BELEDİYEDEN KAYMAKAM GÜRBÜZ KARAKUŞ'A VEDA YEMEĞİ (6)

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN