KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Başkan Aydar “Bizlere Rehber Olan Yaşlılarımızı El Üstünde Tutmalıyız”

Başkan Aydar “Bizlere Rehber Olan Yaşlılarımızı El Üstünde Tutmalıyız”

Millet İttifakı Ceyhan Belediye Başkanı Adayı Kadir Aydar, ’18-24 Mart Yaşlılar Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Kadir Aydar , yayınladığı mesajında tecrübe ve birikimlerinden istifade ettiğimiz yaşlılarımız; dün ile bugün arasında köprü kuran, değerlerimizi gelecek nesillere taşıyarak çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde büyük emekleri olan değerli büyüklerimiz olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verdi:

BİZLERE REHBER OLAN YAŞLILARIMIZI EL ÜSTÜNDE TUTMALIYIZ

” Bizlere zamanında kol kanat geren, vatanına ve milletine bağlılıkla çalışan bu güzide insanlar, ömürlerinin bu hassas evresinde ilginin, sevginin ve saygının en büyüğünü hak etmektedir. Geleceğimizin teminatı gençlerimize verdiğimiz önemi, geçmişimizin sigortası, bilgi ve tecrübeleriyle bizlere rehber olan yaşlılarımıza da göstermeli, onları el üstünde tutmalıyız.

YAŞLILARA HÜRMET GÖSTERMELİYİZ

“Herhangi bir genç, yaşından dolayı bir ihtiyara saygı gösterirse, Allah da ihtiyarlığında ona hizmet edecek kimseler yaratır.” diyen Peygamber efendimiz de yaşlılara sunulacak hürmetin önemini vurgulamıştır. Tecrübelerinden, birikimlerinden istifade ettiğimiz, kendilerini kıymetli bir bilgi hazinesi olarak kabul ettiğimiz değerli büyüklerimize gösterdiğimiz hürmet; hiç şüphesiz, genç nesillere örnek teşkil edecek bir davranış olarak toplumsal birliğimizin ve geleceğimizin de teminatıdır.
YAŞLILARIMIZ SEVGİNİN EN GÜZELİNE LAYIKTIR

Tarihin her döneminde milletimiz yaşlısına gereken değeri vermiştir. Bu gerçek milletimizin en önemli töresi, vazgeçilmez geleneğidir. Bu geleneği yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak görevi de bizlere düşmektedir.Sevginin en güzeline layık saygıdeğer büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, kendilerine uzun, sağlıklı ve hayırlı ömürler diliyoruz” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aşılamada randevu sistemi engeli
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın