KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

BAŞKAN AYDAR’DAN ÖNEMLİ UYARI “Ceyhan’ı Sessize Alıyoruz”

BAŞKAN AYDAR’DAN ÖNEMLİ UYARI “Ceyhan’ı Sessize Alıyoruz”

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, yapılacak sınav öncesi uyarıda bulundu. Başkan Aydar, öğrencilerin dikkatleri dağılmasın diye Ceyhan’ı sessizliğe davet etti.

Hafta sonu yapılacak sınavın önemine dikkat çeken Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, “Geleceğimizin teminatı genç kardeşlerimiz için önemli bir sınav sürecine girmiş bulunuyoruz. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda başarı için; gençlerimizin sessizliğe ihtiyacı var. Bu yüzden dikkatlerinin dağılmasına yol açacak bütün faktörleri ortadan kaldırmak için ilçemizde sınav süresince gürültülü satış yapan seyyar satıcılara, gereksiz korna çalan sürücülere, inşaat çalışmalarına ve gürültü kirliliği yaratan herkese cezai işlem uygulanacağının bilinmesini isterim. Öğrencilerimizin içi rahat olsun, sizin için Ceyhan’ı sessize alıyoruz. Sınava girecek kardeşlerimize başarılar diliyorum.” dedi.
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), Cumartesi ve Pazar günü yüz binlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecek. YKS 1. oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 15 Haziran 2019 Cumartesi saat 10.15’te başlayacak ve 135 dakika sürecek.
YKS 2. oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT), 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 10.15’te başlayacak ve 180 dakika sürecek.
YKS 3. oturum Yabancı Dil Testi (YDT), 16 Haziran 2019 Pazar günü saat 15.45’te başlayacak ve 120 dakika süreceği öğrenildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okullarda yüz yüze eğitim 1 gün ertelendi
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın