KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Başkan Gelebek’ten Kınama Mesajı ‘TERÖRE LANET; KARDEŞLİĞE EVET’

Başkan Gelebek’ten Kınama Mesajı ‘TERÖRE LANET; KARDEŞLİĞE EVET’

Bugün burada PKK’nın yaptığı alçakça saldırıları kınamak ve “TERÖRE LANET; KARDEŞLİĞE EVET” demek için toplanmış bulunmaktayız. Bir kısım çevrelerin dediği gibi “Silahlar sussun, ateşkes olsun.” demiyoruz. Çünkü biz bu terör faaliyetlerini yapanları bir taraf olarak değil, bu ülkenin birlik ve beraberliğine kasteden hainler olarak görüyoruz. Bu hainlerin yaptığı alçak saldırıların üzüntüsünü milletçe yaşıyoruz. Tüm kahraman şehitlerimizin ve saldırı sonrası yaralanan asker ve polislerimizin  acısını yürekten paylaşıyoruz.

AK Parti, herkesin kendisini ait hissettiği toplumsal, mezhepsel, kültürel yapının özelliklerini taşıma konusunda hiç bir ayrımcılık görmediği, herkesin huzur içerisinde kendisini ifade edebildiği hayat alanı oluşturmayı amaçladı.

Türkiye’de bu vesileyle demokratikleşme adımları atılırken, sırtlarını teröre dayayanların silahlı taraftarları güvenlik güçlerimizi uykularında kahpece şehit ediyorsa, mayınlı tuzaklarla alçakça askerimizi, polisimizi şehit ediyorsa, işte o andan itibaren, ‘Barış demek, Çözüm Süreci’ demek halkımız ve bizim açımızdan anlamını kaybeder.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve bu büyük millet, huzur ortamının oluşabilmesi için hem sabrı hem metaneti hem de bir medeniyetin büyük bir anlayışını, bir çerçeve içerisinde tutma metanetini göstermiştir. Şimdi elinde silahla beraber bize demokrasi ayarı vermeye çalışanlara elbette ki bizim itimat etmemiz beklenemez. Süslü cümlelere, samimiyetsiz duruşlara itimat edilemez. Türkiye Cumhuriyeti milletinin ve devletinin gücünden daha büyük bir gücü olduğunu düşünenler yanılırlar ve aldanırlar. Terör yandaşları silah bırakmadıkları sürece, “Silah bizim her şeyimizdir, hem terör eylemi yapacağız, hem yakacağız, hem yıkacağız hem tehdit edeceğiz, her istediğimizi yapacağız, ama Süreç de lafta devam etsin’ diyorlar, böyle bir şey yok. Bunu kafalarına soksunlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aşılamada randevu sistemi engeli

Hükümetimiz milletten aldığı güçle, aziz milletimizle beraber kahraman ordusu ve polisiyle beraber bugüne kadar bunlara nasıl en güzel cevabı verdiyse bundan sonra da, bu vatanın asla bölünmeyeceğini dosta, düşmana, uluslararası güçlere, bu bölgeye nizam çekmeye çalışanlara bu cevabı vermeye devam edecektir. Buna inancımız tamdır.

Milletimizi bin yıldır vatanımız olarak sahip çıktığımız adeta dört elle sarıldığımız Anadolu coğrafyasından söküp atmak isteyenler bugüne kadar hep hezimete uğradılar, inşallah bundan sonra da ülkemizin ve milletimizin birliğine, beraberliğine ve dirliğine göz dikenler yine aynı akıbete uğrayacak ve aynı hüznü yaşayacaktır.

Bu saatten sonra devletin ve milletin razı olabileceği tek çözüm, terör örgütünün tüm faaliyetlerine son verip, silahlarını bırakmasıdır.
Türkiye, bizim ortak hayat alanımız, ortak sevdamız, ortak geçmişimiz, ortak geleceğimizdir. Bugüne kadar nice badirelerin üstesinden gelmeyi başaran Türkiye Cum, bölücü terör meselesini de çözecektir. Bizim mücadelemiz sadece ve sadece teröriste karşıdır. PKK Kürt vatandaşlarımızı temsil etmediği gibi, eli kanlı terör örgütünün eylemlerinden teröre bulaşmayan Kürt vatandaşlarımız da sorumlu değildir. Vatandaş olarak, tahriklere, provokasyonlara asla gelmeyerek güvenlik güçlerimizin verdiği mücadeleye destek olarak üzerimize düşen vazifeleri, yerine getirmiş olacağız.

Bugün bir olma, diri olma, omuz omuza olma günüdür. Bu vesile ile ülkemizde ki her kesimden gençleri tuzaklara, kirli tezgâhlara, provokasyonlara, tahriklere yenik düşmeyip vatanımızın bölünmez bütünlüğünü sağlayıp, birlikte el ele yeni Türkiye süreci için mücadele etmeye davet ediyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okullarda yüz yüze eğitim 1 gün ertelendi

Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, huzur ve istikrarını bozmaya yönelik yapılan hain terör saldırılarını bir kez daha kınıyor, terörün kirli emellerini gerçekleştirmesinde destek veren tüm iç ve dış güçleri lanetliyorum.

Yüce Allah’tan şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifa dilerken, onların başımızın tacı olan onurlu ailelerine sabrı cemil diliyoruz.

Ak Parti Kozan İlçe Teşkilatı Adına

İlçe Başkanı Veli GELEBEK

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın