KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Başkan Kadir Aydar Derin Manşet Proğramının Konuğu Oldu

Başkan Kadir Aydar Derin Manşet Proğramının Konuğu Oldu

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Koza TV kanalında Mehlika Bilen moderatörlüğünde Derin Manşet programının canlı yayın konuğu oldu.

Adana’nın başarılı proğramcılarından Mehlika Bilen’in moderatörlüğünde Koza TV kanalında yayınlanan Derin Manşet programında soruları yanıtlayan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, göreve başladığında 31 Marttan sonra parti kimliğini bıraktığını, hizmet gömleğini giydiğini, ailesinden kimsenin belediyede çalışmadığını ve herkesin belediye başkanı olduğunu vurguladı.

-Ceyhan’da İsraf Dönemini Bitirdik
Göreve başladığında büyük bir borçla belediyeyi devralarak büyük bir sorumluluğu üstlendiğini belirten Başkan Aydar; “İlk olarak ekibimizi hızlı bir şekilde kurduk, borcumuz çok olduğu için bahanelere sığınmıyoruz ve halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Bugün canlı yayında yaptığımız ve yapacağımız projelerimizi anlatacağım.

İlk icraatım makam kapısını sökmek oldu. Çünkü vatandaşların talepleri şikayetlerini randevu talep etmeden gelip derdini anlatabilmeleri için. İlk maaşımı da söz verdiğim gibi Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ne bağışladım. Daha sonra herkesin rahatsız olduğu, en çok kadınların şikayet ettiği İnönü Bulvarı’ndaki işlek kahvehaneyi ve içinde bulunan Şehit ve Gazi Aileleri Derneğini başka bir yere taşıdıktan sonra binayı Başkanımız Ayşe Muhacir ile yıktık. Buraya Atatürk Kent Meydanı yapacağım. Kent Meydanı’nın içine Zeydan Karalar Kültür Merkezi yapacağım. İçinde tiyatro, sinema, aile çay bahçesi ve Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ne bina yapacağım. Böylece aileler, kadınlarımız güvenli bir şekilde oturup sohbet edecek, gençler diledikleri gibi gitar çalacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Gürer: “Çiftçi borçları 2026 yılına kadar ertelensin”Fen İşleri Müdrülüğü’nde 5 adet kamyon, 4 adet kepçe ve 1 adet greyder kullanılmaz bir şekildeydi. Araçların tamiratını yaptırmak yerine fuzuli araba kiralanarak halkın parası israf edilmişti. Biz ise atıl durumda bulunan araçları tamir ederek israf dönemini bitirdik.

Göreve geldiğimizde eski belediyenin açtığı ölüm saçan kavşakları da kapattık. Ufak dokunuşlarla insanların hayatını değiştiren mutlu eden şeyler yapıyoruz.

Kent Kreşi temelini attık.Çocukların uygun fiyata, güvenli bir yerde eğitim alabilmeleri, ev kadınlarımızın kendine vakit ayırabilmesi, iş alanında daha fazla kadın çalışabilmesi için projemizi hayatımıza geçirdik. Hedefimiz Çukurova’yı geçmek. Çukurova’da 7 tane var. Biz her yıl 3 tane yapmayı düşünüyoruz.

Ceyhan’da da deniz var. İncirlik plajını Zeydan Karalar başkanımızdan istedik. Kültür Bakanlığı’ndan talepte bulunduk. Halkımıza kazandıracağımız bir sahil yapacağız.

Hobi bahçesi projemizi hayata geçirdik. Orası çöplük bir halde bulunan atıl bir alandı. Biz duvarlar örmeye başladık. Biz burada kendi ağacımızı üreterek dışarıdan almayacağız. Çocuklarımıza Ceyhan Belediyesi olarak tapu göndereceğiz. Çocuklarımız toprakla tanışıp, ekip, biçip ve üretip burada kurduğumuz pazarda ürünlerini satacaklar. Böylece çocuklarımız ticarette uğraşarak, gerçek hayata atılmış olacak.

Şimdi Ceyhan’ın çilesi 20 yıldır çözülemeyen İnönü Bulvarı Çamlıyol sorunu 3 ayda Zeydan Başkanımızla uyumlu bir şekilde çalışarak çözdük. Altyapı çalışması yaptık, asfaltlama çalışmasına başladık. Herkes şunu söylüyor 20 yılda yapılamayan yol 3 ayda yapılıyormuş. Ben şehrimi güzelleştirerek, bir yerlere getirmek istiyorum. Adana’nın 2. Çukurova’sı Ceyhan olacak” dedi.
Belediyenin makam aracının şoförü olarak, nikah kıyarak, belediye makam aracını halkın hizmetine sunduk. Artık makam aracına kullanmıyorum özel aracımı kullanıyorum. Çünkü özel işlerim de oluyor o yüzden Belediyenin makam aracını kullanmak istemiyorum.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Esnaf Kaderine Terk Edildi

Son olarak da Başkan Aydar, “Ceyhan’a, Adana’ya ve tüm Türkiye’ye seslenmek istiyorum. Belediye başkanlarını üstte komutan gibi görmeyin. Yaptıkları için teşekkür etmenize gerek yok. Çünkü bu belediye başkanının görevi. Bir belediye başkanı ile konuşamaz derdinizi anlatamaz görüşemezseniz tepkinizi koyun, çünkü oraya derdinizi anlatmak için çözüm üretmek için gelmiştir. Bizi davet eden sesimizi duyurmamızı sağlayan Koza TV’ye de teşekkür ediyorum.” dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın