Başkan Öztürk Gaziköylülerle Bayramlaşarak İstişarede Bulundu

Başkan Öztürk Gaziköylülerle Bayramlaşarak İstişarede Bulundu

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, beraberinde Başkan Yardımcıları Cengiz Yeşiloğlu ve Mustafa Duru, ile KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’nın organize ettiği bir programla Gaziköylülerle buluştu.

Gaziköy merkez kahvehanesinde davul zurnalarla karşılanan Başkan Musa Öztürk, Gaziköylülerle istişare ederek vatandaşların 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramlarını kutladı.

Programın açılış konuşmasını yapan KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga Başkan Musa Öztürk’e zaiyaretlerinden ve Gaziköy için yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Gaziköy’ün normaş köylerden farklı olarak daha önce belediyelik bir kasaba olduğunu belirten Manga, “Biz haber sitemizde Gaziköyle ilgili yapılan çalışmaları paylaştığımızda Başkan Musa Öztürk hep Gaziköyü düşünüyor, oraya hizmet veriyor diyorlar. Şunun çok iyi bilinmesini isterim ki Gaziköy eskiden kendini yöneten büyük bir beldeydi. Her türlü hizmeti kendi imkanlarıyla vatandaşına veriyordu. Ama artık hizmet alamayan bir belde konumunda. Bu yüzden sizleri hizmet amacıyla her zaman Gaziköyde görmek isteriz. Bundan onur duyarız” dedi.

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk’te yaptığı konuşmasında “Sevgili arkadaşlar burası eski bir kasaba değil, Avrupa’daki gözümüz, kulağımız. Niye? Hasbel kader Konya’dan, Karaman’dan gitmişsiniz Balkanlara. Osmanlıda haklı olarak Balkanları yurt etmek istemiş. Ama kader gel gör ki, piramit tersine dönünce kervan geri dönmüş. Eski yurdunuza muhacir olarak geldiniz. Sizler evladı fatihansınız. Yani evladı fatihanın açılımı şu; Fatih’in torunları, evlatları anlamına gelir. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Ha buraya gelirken de iltifat olsun diye söylemiyorum. Gelirken de Avrupa’daki gördüğünüz medeniyeti, uygarlığı da şu üç köy buraya getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan'lı Öğretmen Türker Manga'nın Örnek Davranışına Feke Kaymakamlığı ve Feke Belediye Başkanlığından Destek

Şimdi İmamoğlu hudutları içerisinde olan Nalbantlar, şimdiki adı Ufacıkören olan. Şimdi ben hiç unutmam, bizim evlerin boyanması buralarda pek yoktu. Sizin evler kerpiçti ama her sene a dan z’ye kireçle boyanırdı. Meyve sebze işini de siz öğrettiniz. Yani bu nedir biliyor musunuz? Orada gördüklerinizi burada uyguladınız. Uyguladıklarınızda taraf etrafa örnek oldu.” dedi.

Büyükşehir yasası hakkında da bilgilendirme yapan Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk vatandaşların sorularını dinleyerek cevaplandırdı.

Program bitiminde vatandaşlarla tek tek vedalaşan ve bayramlaşan Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk daha sonra Roman vatandaşların mahallelerine yapılan kamelyanın açılışını yaptı.

Romanlarla da sohbet eden başkan Musa Öztürk, Türkeş Manga’nın gündeme getirdiği Romanların evlerinde yaşadıkları sorunların da yakından takipçisi olacaklarını, evlerinde kapı, pencere olmayan vatandaşlara kış yaklaşırken sahip çıkacaklarını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın