Başkan Öztürk’ten 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Başkan Öztürk’ten 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

İstiklal ve bağımsızlık mücadelesi verilen Kurtuluş Savaşında, 30 Ağustos Zaferinin tarihi bir önemi olduğunu vurgulayan Başkan Öztürk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının büyük bir sabır ve özveri ile vatanın bölünmez bütünlüğünü canları pahasına savunduklarını söyledi.

30 Ağustos 1922’de kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin vatanın düşman işgalinden kurtarılışının simgesi olduğunu ifade eden Öztürk mesajında şu ifadelere yer verdi; “Mukaddes vatan topraklarının işgal edildiği bir dönemde, Kozanımızda olduğu gibi vatanımızın her yerinde hürriyet sevdasını yüreğinde taşıyan vatanseverlerin yaktığı meşaleler ile başlatılan onurlu kurtuluş mücadelesi, Başkomutanlık Meydan Savaşında kazanılan başarı ile büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos’ta başlatılan ve 30 Ağustos 1922’de dünyada eşine az rastlanır bir zaferle sonuçlandırılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, aziz Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna yeniden kavuşmuştur.
Kahraman ordumuz geçmişte olduğu gibi bu gün de vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak için gerek yurt içinde gerekse yurt dışında mücadele etmeye devam etmektedir. Bu vesile ile Büyük Taarruz’un 96. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu toprakları bizlere yurt yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, aziz Türk milleti ve Kozanlı hemşehrilerimin bayramını gönülden kutluyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Bloomberg’den Türkiye yorumu: Bölgesel resetleme gündemde

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın