Başkan Şeref Can Ceyhan İçin Çırpınıyor

Başkan Şeref Can Ceyhan İçin Çırpınıyor

Veysel Pulaşlı

Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, bugünlerde toplantı üstüne toplantı yaparak Ceyhan’ın sorunlarını dile getiriyor.

Bu toplantılardan biride 1 kasım 2019 günü Ceyhan ticaret odası toplantı salonunda yumurtalık STK lılarla beraber Ceyhan STK larını birleştirerek çok önemli bir toplantıda bölgemizde yapılan EMBA tesisleriyle ilgili sorunları masaya yatırarak, STK yetkililerin görüş ve tavsiyelerini dinledi.

Başkan Şeref Can açılış konuşmasına şöyle başladı “Emba bizi uyutuyor Bölgemizde yatırımın yapılmasına karşı değil, aksine destekliyoruz. Ancak gelen yatırımlarda her iki ilçemiz Ceyhan ve Yumurtalık başta olmak üzere bölgemizin faydalanmasını istiyoruz” diyerek Ceyhan’lılık ruhuyla katılımcıları etkisine alırken siyasilerden umudunu kesen STK lılar, Başkan Şeref Can’ın bu çıkışına yürekleriyle ve tavsiyeleriyle sarıldılar, gerçektende Ceyhan için hizmet etme sevdasıyla çırpınan Şeref Can, yıllar önce o günün enerji Bakanı Taner Yıldıza “ Sayın bakanım aldığımız duyumlara göre bölgemize 10’a yakın Termik santrali kurulacağı ifade ediliyor, ama bölgemiz 4 adet termiği santralini ancak kaldırabilir . Bu termiklerin oluşumdan denizin ısınmasıyla tarım bölgesinde verimler düşeceğinden ve 50 bin dekarlık su havzasının tehlikeye gireceğinden bu yatırımların tekrar gözden geçirilmesini saygıyla arz ediyorum” sorusuna enerji Başkanı Taner Yıldız “ Başkan haklısın tekrar bu yatırımları gözden geçireceğimizin sözünü veriyorum” dedi.
Başkan Şeref Can’da “ Teşekkür ediyorum Sayın bakanım, bizler yatırımlara karşı değiliz. Ancak karma sanayi yatırımlarına destek verip işçi istihdamının yaratılmasının yanındayız.” Dedi. O günlerde Ceyhan’ın sorunlarının mücadelesini veren Şeref Can Maalesef siyasilerin gerçek desteklerini görmemenin üzüntüsü içerisindeydi. O günlerde Erzin ilçesine kaptırılan arazinin ve iskendurun ilçesine kaptırılan limanların kavgasını yaparken, nedense siyasilerimizin kılı kıpırdamıyordu. Şimdide Emba konusu ile ilgili çırpınan Şeref Can Kükremiş bir aslan gibi, Ceyhan’ın sorunlarına sarılan Şeref Can “ Bölgemize gelen Emba Termik santralinin Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin sorumluluk alanına dâhil edilmesini istiyoruz. Kurulum aşamasında 4 bin kişiye iş istihdamı sağlayacaksa, bu mutlaka bölgemizden olmasını ve alış verişlerde esnaflarımızın da değerlendirilmesini arzu ediyoruz” diyerek yüreğindeki Ceyhan sevdasını ortaya koyarken, bizde diyoruz ki, iyi ki varsın Şeref Başkan diyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın