Başkan Vekili engelli bayanın iş yerini açtı

Başkan Vekili engelli bayanın iş yerini açtı

meral oldaz11

Karaisalı Belediye Başkan Vekili İsa Davarcı: “Sıkma-ayran bizim Yörük kültürümüzde vardır. Eskiden kara kıl çadırlarda günlük yemek olarak yenilir veya misafirlere ikram olarak sunulurdu. Sıkma kültürü artık kentlerimize de sıçramıştır. Sıkma geleneği ilçemiz ile de özdeşleşmiş bir yemek kültürüdür. Bu kültürümüz yaşatan ve aynı zamanda engelli olan Meral Oldaz’a da gerekli desteği vermek borcumuzdur”

ADANA – Karaisalı’da engelli Meral Oldaz, geçimini sıkma yaparak sağlarken, Karaisalı Belediyesi Başkan Vekili İsa Davarcı’yı iş yerine davet etti.

1 yaşında yüksek ateşli iken yapılan iğneden dolayı felç olan ve belden aşağısı tutmayan Meral Oldaz, hayata küsmeyerek ekmeğini taştan çıkarmaya devam ediyor.

Karaisalı İlçe merkezide sıkma yaparak geçimini sağlayan Meral Oldaz, Karaisalı Belediyesi Başkan Vekili İsa Davarcı’yı makamında tekerlekli sandalye ile ziyaret eden Meral Oldaz, kendi eliyle yaptığı sıkmayı hediye etti. Oldaz, “Yakında açılış yapacağım. Desteğinizi bekliyorum” dedi.

Karaisalı Belediye Başkan Vekili İsa Davarcı ise, Oldaz ile Etekli Mahallesi sakinlerinden olduklarını ifade ederek, “Sıkma-ayran bizim Yörük kültürümüzde vardır. Eskiden kara kıl çadırlarda günlük yemek olarak yenilir veya misafirlere ikram olarak sunulurdu. Sıkma kültürü artık kentlerimize de sıçramıştır. Sıkma geleneği ilçemiz ile de özdeşleşmiş bir yemek kültürüdür. Bu kültürümüz yaşatan ve aynı zamanda engelli olan Meral Oldaz’a da gerekli desteği vermek borcumuzdur” diye konuştu.

Karaisalı Belediyesi Başkan Vekili İsa Davarcı’yı makamında tekerlekli sandalye ile ziyaret eden Meral Oldaz, kendi eliyle yaptığı sıkmayı ikramda bulundu. Oldaz, “Yakında açılış yapacağım, desteğinizi bekliyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kaymakam Şafak Gürçam'dan Anneler Günü Mesajı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın