DOLAR 18,6337 -0.01%
EURO 19,6060 -0.09%
ALTIN 1.072,10-0,75
BITCOIN 316313-0,30%
Adana
17°

AZ BULUTLU

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

Başkan Zeydan Karalar Havanda Su Dövüyor!

Başkan Zeydan Karalar Havanda Su Dövüyor!

ABONE OL
28 Mayıs 2020 18:44
Başkan Zeydan Karalar Havanda Su Dövüyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adana Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yerel yönetimde başarısız olduğu ve bir çok köye hizmet verememesi nedeniyle yerine büyük umutlarla kırsal kesimlerde yaşayan halkımızın desteklediği oylarıyla Zeydan Karalar getirildi.

Aradan geçen bir yılı aşkın bir süredir işte bu kırsal bölgelerde yaşayan seçmenlerden Başkan Karalar’a karşı büyük bir hayal kırıklığı ve kırgınlık var.

Başkan Karalar seçim öncesi konuşmalarında sanki elinde sihirli bir değnek var ve bunu sallayınca bütün sorunları çözecekmiş gibi bol bol vaatlerde bulundu. Kendisinin Seyhan Belediye Başkanı olmasına ve Büyükşehir yasasının yerel yönetimlerin elini kolunu bağladığını bildiği halde yapacaklarını anlatmaktan büyük keyif aldı.

Sayın Karalar’a Kozan’da basın toplantısında kendisine bizzat şu soruyu sordum;

“Sayın Başkan büyükşehirden ilçeleri ve köyleri yönetmek hizmet getirmek kolay değil. Örnek vermek gerekirse yaklaşık 30’a yakın köyün merkezinde bulunan ve büyükşehir yasası öncesi kasaba olan Gaziköy gibi büyük yerleşim yerlerine Adana Büyükşehir Belediyesinin bir birimini yada hizmet veren şubesini oluşturmayı düşünüyor musunuz? Burada bölge insanlarının çok acil ihtiyaçlarında anında cevap verebilecek bir ekipte oluşturursanız başarılı olur ve vatandaşlarımızın takdirini alırsınız. Böyle bir birim oluşturmayı düşünüyor musunuz? Bu konuda bir projeniz var mı?” diye sordum.

Sayın Karalar “Elbette düşünüyoruz. Hatta Hamdilli’yi de içerisine alabiliriz (Hamdilli Ceyhana ait bir mahalle başkanın mahalleleri tanımadığı da buradan belli oldu) Özellikle Gaziköyde böyle bir birim oluşturup vatandaşımızın hizmeti ayağına getireceğiz” demişti. Bu sözleri youtube’deki KozanBilgiNet sayfamızdan izleyebilirsiniz.

Aradan geçen bir yılı aşkın bir süredir mahalleler bu şekilde birimler oluşturulmadığı için hizmet alamıyor, gelen bir sinekle mücadele aracı bile neredeyse davul zurnayla karşılanıyor.

Yani şu ana kadar Zeydan Karalar havanda su dövdü!

Sayın Karalar’a ilçemiz Kozan’a bağlı Kamışoba Mahallesinde yaptığı miting sonrası Kozan önceki dönem belediye başkanı Sayın Musa Öztürk Beyin yanında “Sayın Karalar, Sayın Musa Öztürk Bey Gaziköy mahallemize şehidimizin adını yaşatan mükemmel bir park yaptı bu park için sizden Gaziköylüler olarak 10 tane bank istiyor, göndermenizi rica ediyorum” dedim.

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  “Çocukları aç bırakan düzeni değiştireceğiz.”

Başkan Karalar hemen özel kalem müdürüne işaret ederek yarın Gaziköye 10 adet bankı getirip, parka kurulumunu yapıp Türkeş Beye teslim edin dedi.

Zeydan Karalar’ın bu hemen sözünü tam bir yıl bekledik. Sonuç çıkmadı. En sonunda 3. Bölge Koordinatör Müdürü İlhami Orhan Beye sitem ederek anlattım. İlhami Bey park ve bahçeler müdürlüğünü arayarak bir hafta içinde teslim edileceğini söyledi. Aradan 2 ay geçtikten sonra İlhami Orhan’ı telefonla aradığımda Sayın Orhan “Türkeş Bey banklar hazır. Gönderecek araç bulamıyorum. Araç bulur bulmaz göndereceğim” dediler.

Yani şu ana kadar Gerek Zeydan Karalar, gerekse İlhami Orhan havanda su dövdüler!..

Hüseyin Sözlü’nün Belediye Başkanlığı döneminde Anavarza’da turizmin geliştirilmesi ve daha cazip hale getirilmesi için uçan balon turları için projemi Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Adana Büyükşehir Belediyesine sundum. Proje bomba gibi patladı. Türk Hava Kurumu ve Sivil Havacılık Kurumu yetkilileri ile İl Özel İdare yetkililerinin ve Büyükşehir yetkililerinin de aralarında olduğu ekiplerle defalarca Anavarza’ya gidip yerinde inceleme ve keşif yaptık.

Sivil Havacılık yetkilileri ve Türk Hava Kurumu Balon Koordinatörü “Türkeş Bey burası balon uçuşları için mükemmel bir yer. Kapadokya’da ve Denizli’de balon uçuşlarımız var. Ama burada tarihi bir doku üzerinde uçuş yaparken insanların duygu ve heyecanlarını anlatmak imkansız. Böyle bir projeyi bizlerle paylaştığınız için size çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Daha sonra Kültür ve Turizm Bakanlığının tanıtımlarında Anavarza’da balon uçuşlarının yapılması için ilgili kanun da resmi gazetede yayımlandı.

Eski Başkan Hüseyin Sözlü projenin bana ait olduğunu bir tarafa atarak kendisi yapıyormuş gibi havayla bol bol reklamını yaptı ama maalesef boş çıktı.

Konuyu yine basın toplantısında Başkan Karalar’a da söyledim. Sayın Karalar; “Elbette biz bu projeyi gerçekleştireceğiz. Avanarza’nın turizme kazandırılması için balon seyahati çok önemli dedi.”

Maalesef balon kelimesi Anavarza turizmini canlandırmak yerine ağızlarda balon olup uçtu, gitti.

Ve Zeydan Karalar yine havanda su dövdü!

BU HABER İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Karikatür Festivali’ne muhteşem açılış

İlçemiz Kozan’ı Ceyhan’a kestirme olarak bağlayan Kayhan-Gaziköy arası bir gurup yolumuz var. Eski başkan Sözlü zamanında çok eleştirdim. Video haber çekip Sayın Sözlü ile paylaştım ve sonunda istemeye istemeye baştan savma bir asfalt döktüler.

Burada kontrol olmadığı için sürekli kaçak olarak yolu kullanan büyük tonajlı kamyon ve tırlar maalesef bu yolumuzu çok kısa sürede eskisinden daha kötü bir hale getirdiler.

Konuyu defalarca büyükşehirle paylaştım. Hatta 3. Bölge Müdürü Sayın İlhami Orhan beyi sırf bu konu için makamında ziyaret ettiğimde bana “Türkeş Bey 10-15 gün sonra inşallah 12 santim çelik asfaltla yolunuzu kaplayacağız. Buranın asfaltını doğalgaz çalışması nedeniyle ötelediğimiz Kozan’ın bazı mahallelerinden arttırdığımız asfaltı kullanacağız. İnşallah en geç 15 gün içinde yapılacak” dedi.

Tam iki ay sonra yolun çok berbat görüntüsünü video olarak paylaştım. CHP’den İYİ Parti’den ve kıramayacağım bir çok siyasi isimler videoyu kaldırmam için ricada bulundular.

Kendilerine çektiğim haber videosunu kaldırmamın imkansız olduğunu fakat yolumuzu yaptıklarında yeniden bir teşekkür haberi çekeceğimi belirttim.

Otag Tv’de bizimle beraber yollarımızın çok kötü durumda olduğunu görüntüleyerek vatandaşlarımızın hastaneye acil olarak gitmesi gerektiğinde bile bu yolun artık kullanılamaz hale geldiğini birlikte haykırdık.

Kozan Sanayi sitesinin asfaltı yapılır yapılmaz Gaziköy yolunun öncelikle yapılacağını belirttiler.

Geçtiğimiz hafta Kozan Kaymakamı Sayın Şafak Gürçam’ı makamında ziyaret ettiğimde Sayın Gürçam’da “Evet bana da söz verdiler. Sanırım ihale yapılacak” Dedi.

Maalesef Gerek Zeydan Karalar, gerekse İlhami Orhan bu sözlerinde de havanda su dövdüler!..

Türkeş Manga
KozanBilgi.Net
Genel Yayın Yönetmeni

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.