Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

Baskıların Gölgesinde Kutlama

Baskıların Gölgesinde Kutlama

CHP Adana Milletvekili Av. Elif Doğan TÜRKMEN , bu yıl da baskıların gölgesinde kutlanan“3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü”nde tutuklu gazetecilere özgürlük istedi.

İNSAN HAKLARI FÜTURSUZCA HİÇE SAYILMAKTADIR

Terörle bahanesiyle insan haklarının fütursuzca hiçe sayıldığı ülkemizde gerçek demokrasinin, basın emekçilerinin, korku faktörü olmadan haber yapabilmesi ile vücut bulacağına dikkat çeken Elif Doğan TÜRKMEN, “Ülkemizde AKP döneminde kısıtlanan birçok özgürlüğümüz içinde en hazin olanı basın özgürlüğüdür. Halen cezaevinde bulunan 159 medya mensubumuz da bu durumun en acı göstergesidir. Türkiye Basın Özgürlüğü konusunda son 12 yılda 57 basamak gerilemiştir. Açıklanan 2017 Dünya Basın Özgürlüğü Endeksine göre bu yıl da sınıfta kalmış, 180 ülke arasında, yine 4 sıra gerileyerek 155. Sıraya düşmüştür.” dedi.

ÜLKEMİZ DÜNYANIN EN BÜYÜK GAZETECİ HAPİSHANESİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR

Muhalif tüm sesleri susturmak için her yolu mübah sayan AKP hükümeti, ülkemizi dünyanın en büyük gazeteci hapishanesine dönüştürmüştür. Bu hapishanenin duvarlarını yıkıp özgürlüğe ulaşmak da yine medya marifetiyle gerçekleşecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle, halen “Özgürlük”ten bahsedebiliyorken, baskısız, sansürsüz bir medya özlemi ve temennisi ile tüm basın emekçilerimizin “3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü”nü kutlar, aydınlık yarınları hep birlikte kucaklayacağımız günler dilerim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN