Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

Baştuğ Metalurji: “Hiçbir Çalışan İşten Çıkarılmayacak”

Baştuğ Metalurji: “Hiçbir Çalışan İşten Çıkarılmayacak”

Türkiye demir-çelik sektörünün lokomotif firmalarından Baştuğ Metalurji San. A. Ş. koronavirüs salgını nedeniyle hiçbir çalışanını işten çıkarmayacağını duyurdu. Baştuğ Metalurji San. A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baştuğ konu ile ilgili açıklamasında, “Küresel etkisini sürdüren COVID-19 nedeniyle yaşanan süreçte, çalışanlarımızın sağlığını ve haklarını korumak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Çin’de başlayıp, kısa sürede dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan Koronavirüs salgınına karşı büyük bir mücadele verdiklerini belirten Baştuğ Metalurji San. A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baştuğ, milli birlik ve beraberliğin dünyada örnek teşkil edecek önemli bir dayanışmaya dönüştüğünü, Baştuğ Metalurji olarak da üzerlerine düşen sorumlulukların bilincinde olduklarını ifade etti.

İlk günden beri Baştuğ ailesinin en önemli ferdi olarak gördüklerini belirttiği 860 çalışanın tüm haklarını korumaya ve yanlarında olmaya özen göstereceklerini belirten Mustafa Baştuğ şöyle devam etti: “Koronavirüs nedeniyle hiçbir çalışanımızla yollarımızı ayırmayacağız. Hiçbir çalışanımızı ücretsiz izne çıkarmayacağız ve maaşlarında herhangi bir indirim talep etmeyeceğiz. Ayrıca devletimizin ihtiyaç sahibi işletmeleri desteklemek amacıyla açıkladığı kısa çalışma ödeneğine hem devletimize yük olmamak hem de ihtiyaç duyabilecek diğer işletmeleri düşünerek, başvurmayacağımızı belirtmek isteriz.”
Tüm dünyanın en büyük sorunu haline gelen bu zorlu süreci, büyük fedakarlıklarla atlatacaklarına inançlarının tam olduğunu belirten Baştuğ; “Değerli çalışanlarımız ve aileleri başta olmak üzere tüm insanlığın en az hasar ile bu talihsiz süreci atlatmasını ümit ediyoruz. Ülkemizin geçirmekte olduğu bu zor günlerde kendi sağlığından ödün vererek, fedakârca mücadele eden tüm sağlık çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

BAŞTUĞ METALURJİ HAKKINDA

Yarım asırlık tecrübeye sahip Baştuğ Ailesinin, 2008 yılında başlayan yeni yatırımları olan Baştuğ Metalurji, “Yeni bir vizyon, daha güçlü bir yapılanma, modern yatırımlar ve her gün artan üretim” mottosuyla kurumsal ve teknolojik altyapı çalışmalarını tamamladı. 155 bin m2’si kapalı olmak üzere 700 bin m2’lik bir arazi üzerine kurulu üretim tesislerinde, yıllık 2 milyon ton sıvı çelik işleme kapasitesine ulaşan Baştuğ Metalurji, Türkiye’nin en büyük demir-çelik üreticilerinden biri olarak sadece ülkemizin değil, dünyanın demir-çelik ihtiyacını karşılayan bir marka olma vizyonuyla üretmeye ve büyümeye devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN