‘BAYRAM VE 15 TEMMUZ RUHU SİYASETE ALET EDİLMESİN’

‘BAYRAM VE 15 TEMMUZ RUHU SİYASETE ALET EDİLMESİN’

Kozan Türk Eğitim Sen Temsilcisi Mürsel YAZICI, Kurban Bayramı münasebetiyle yapılan bayramlaşmada gündemle ilgili bir açıklama yaptı. Yazıcı yaptığı açıklamasında;

“Türk milletinin köklerinde var olan ve İslam’ın ruhuyla bütünleşen insani değerler bayramlarda en coşkulu şekliyle yaşanıyor. Millet olarak kardeşliğimiz, ortak gelecek idealimiz, bizi biz yapan değerlerimiz hatırlanıyor ve onlara sahip çıkılıyor.
Vatan için koç yiğitlerimizi kurban verdiğimiz, yurdumuzun ve milletimizin salahiyeti için serhatte operasyon yaptığımız şu günlerde, Allah yolunda canından vazgeçmenin kutsiyetini bir kez daha idrak ediyoruz.

Yüreğimizde şehitlerimizin acısıyla, dünyadaki bütün kötülüklerin son bulması, Mehmetçiğimizin, polisimizin burnunun bile kanamadan ülke içinde ve dışında asayişin tesis edilmesi dualarımızla kurbanlarımızı kesiyor ve diyoruz ki;
Kurban Bayramında yiğitlerimizin canlarına kıyan vatan hainleri ve bunların içerideki ve dışarıdaki destekçileri, Allah adını kullanarak insanlarımızı aldatanlar, devletimiz ve milletimiz üzerinde kahpe planlar yapan alçaklar, askerimizin ve polisimizin saçının bir teline kurban olsun!” dedi.

Mürsel YAZICI;
“Bayramlar İslam’ın gülen yüzünün hayatımızı aydınlattığı, kardeşlik, barış ve yardımlaşma düsturunun hayat bulduğu, dünyamızı saran onca çirkinliğin, kan ve gözyaşının arasında çocukluğumuzun masumiyetinin hatırlandığı nadide günlerdir.
Bayramları bayram yapan birlik olmanın, dayanışmanın kutlanmasıdır. Nitekim kurbanın amacı da imkânı olanların olmayanlarla paylaşması, dayanışma içinde bulunması ve kırgınlıkların son bularak, kardeşlik duygularının pekiştirilmesidir.
Nitekim 15 Temmuz bir kez daha, millet olarak kardeşliğimizin, ortak gelecek idealimizin, bizi biz yapan değerlerimizin ortaya koymuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Pfizer/BioNTech aşısıyla ilgili müthiş sonuç: Yüzde 96 etkili

Bu nedenle Siyasi bir ayrılıktan uzak durulması gerektiği son derece önemlidir. Bu anlayışın en alttaki bürokrata kadar özümsenmesi lazım. Türkiye birlik ve beraberlik içerisinde birçok problemi aşacaktır.Ülkemizde liyakat öncelikli bir kucaklama dönemi başlamalıdır. Sendikal ayrım dahil bundan sonra herhangi bir ayrım yapmak alçaklıktır.

15 Temmuz günü yaşadığımız darbe girişiminin ardından, hiçbir suçu, günahı olmadığı halde görevden alınan, ihraç edilen kamu görevlileri bu bayramı buruk kutlamaktadır.

Kurban Bayramının manevi havasının, yaşanan adaletsizliklerin bertaraf edilerek hakkın yerini bulması ve tek bir masumun bile canının yanmayacağı adil bir soruşturma sürecinin gerçekleştirilerek, suçlu olmadığı tespit edilen bütün kamu görevlilerinin yeniden işlerine dönmelerine vesile olmasını arzu ediyoruz.

Temennimiz milletimizin refah seviyesinin yükseldiği, birlik beraberliğimizin pekiştiği, herkesin kardeşçe barış ve mutluluk içinde yaşadığı, her şart altında adaletin tecelli ettiği bir Türkiye; felaketlerin, savaşların, açlığın, zulmün ve sefaletin son bulduğu bir dünya görmektir.

Türkiye Eğitim Sen ailesi olarak bu duygular çerçevesinde, Kurban Bayramının ve yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını dileriz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın