KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Bedava internet erişimi geliyor

Bedava internet erişimi geliyor

Aralık ayı sonunda, 300.000 Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı için “bedava internet erişimi” imkanı geliyor.

İlk olarak 1 yıl önce duyurulan “ücretsiz internet” uygulaması, Aralık ayının sonunda başlıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakalnlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun ortak çalışmaları sonucunda hayata geçirilecek olan uygulama için, 40 milyon TL’lik bir kaynak ayrıldığı bildiriliyor.

Ancak uygulamadan herkesin yararlanması söz konusu değil, bedava internet erişimi, sadece düşük gelirli ailelere sunulacak. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından belirlenecek olan 300.000 vatandaş, bedava internet erişimine sahip olacak.

Sunulacak olan bedava internet erişimi imkanı, henüz açıklanmayan bir kotaya sahip olacak. Ayrıca bağlantının aile koruma şifresi ile korunması amaçlanıyor.

Gelir durumu düşük olan aileler için sağlanacak ücretsiz internet desteğinin, internetten mahrum kalan ailelerin teknolojinin sağladığı kolaylıklara rahatça erişebilmesi ve günümüz teknolojisinden herkesin eşit şekilde yararlanabilmesi imkanlarını yaratması bekleniyor. Bu destekle özellikle yoksul ailelerin çocuklarının, ‘ruhsatsız’ internet kafelerden korunarak kötüalışkanlıklardan uzak tutulması amaçlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın