”Benim Adanam” Fotoğraf Sergisi

”Benim Adanam” Fotoğraf Sergisi

Seyhan Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’ın açılışını yaptığı Fotoğraf Sergisine ,Adanalı ( AFAD) fotoğrafçıların sanat eseri olan fotoğrafları davetlilerce büyük bir beğeni ile izlendi.

Proje Başkanı M,Nevzat Hız ve diğer usta fotoğrafçılar sergiye katılan İYİ Parti Seyhan İlçe Başk. Güngör Köse , Çukurova İlçe Başk. Azime Kocacık ve diğer miisafirlerle tek tek ilgilendiler.

M.Nevzat Hız yaptığı konuşmada; “Adana; sıcak kanlı insanların yaşadığı güzel şehir! Bereketli Ovası, emekçisi, genci ve yaşlısı ile huzur içinde yaşayan, hoşgörülü özel şehir.

Kentimiz, tarih boyunca kültürler mozaiğini oluşturan, yemeği, sporu, müziği, edebiyatı, sineması hatta kendine has kıyafeti ve konuşma tarzı ile yurdumuzun en ilgi çeken yörelerinden biridir. Son dönemlerde özellikle iç turizm açısından önem kazanmaya başlamış olsa bile, daha fazlasını hak ettiğine inanıyoruz. Yerel yönetimler ve kurumlar ile birlikte, ilgili bakanlıkların desteği şarttır. Adana’mızın gelişmesi için barış, bilimsel eğitim, tanıtım ve ekonomik kalkınmasının önemi büyüktür.” dedi.Diş Hekimi M.Nevzat Hız açıklamasında : “Biz, otuz iki fotoğrafçı olarak, kentimizi kendi bakış açılarımıza göre, kendi düşüncelerimize göre fotoğraflamaya yani belgelemeye çalıştık. Dadaloğlu, Yaşar Kemal, Orhan Kemal ve Yılmaz Güney’in beslendiği bu topraklarda yaşamaktan gururluyuz.

Fotoğraf sergimize maddi destek sağlayan Seyhan Belediye Başkanımız Sn. Zeydan Karalar ile derneğimiz AFAD’a (Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği) teşekkür ederiz.” dedi.

FOTOĞRAFÇILAR
A.Can Göçük, Abdullah Diri, Adem Uslu, Ahmet Tohumcu, Ali Loğoğlu, Ayfer Karataş, Berrin Hız, Berrin Kalleci, Bilal Çalık, Dursun Altun, Erman Tokbay, Gülçin Yenidünya, Günaydın Gündeş, Hasan Dayanıklı, Hasan Tahsin Yaktu, Hasan Taslakçı, Hayati Kürce, İlker Korkutan, Kasım Mungan, M.Nevzat Hız, Mehmet Değirmen, Mehmet Pehlivan, Nesrin Kural, Nuray Güzeler, Nuray Sönmezateş, Nurten Dikmen, Özgür Bolkan, Sabahat Tohumcu, Ulviye Baktaal, Y.İzzettin Çamurdan, Yasemin İnanç, Yaşar Usanmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MEB duyurdu! 3 gün uzaktan eğitime ara veriliyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın