DOLAR 9,3186-0.15%
EURO 10,86290.08%
ALTIN 532,330,49
BITCOIN 5825002,57%
Adana
27°

AÇIK

15:55

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Bermuda Şeytan Üçgeni Ve Ufolar

Bermuda Şeytan Üçgeni Ve Ufolar

ABONE OL
04 Ekim 2021 16:53
Bermuda Şeytan Üçgeni Ve Ufolar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bermuda’nın hikayesini hepiniz bilirsiniz. Atlantik Okyanusunda çok sayıda uçak ve geminin kaybolduğu, manyetik alanın olduğu bölgenin adıdır.

Bermuda üçgeni, Atlantik okyanusunun 500.000 mil karelik bir alanını kaplayan, Amerika’nın Atlantik okyanusuna açılan güneydoğu sahillerinde yer alan, kuşbakışı bakıldığında ise Miami, Bermuda ve Puerto Rico sınırları içerisinde kalan üçgen şeklinde bir alandır.

Okyanusun bu kısmında yüzlerce gemi ve uçak enkazı bulunur. Son 100 sene içerisinde batan gemi, düşen uçak ve kaybolan insan sayısı 1000′lerle ifade ediliyor.

Bermuda Şeytan Üçgeni Ve Ufolar2

İşin en dikkat çekici yanı ise kaybolan gemiler ve uçakların gece kaybolması ve bulunan enkazlarda yada okyanusta kayıp insanlarla ilgili hiç bir ipucuna rastlanılmamasıdır.

Bazı kesimler Bermuda’da yaşananların bir doğa olayı olduğunu iddia etmektedir.

İddialara göre:

1. İddia: Bu bölgede suyun altında çok büyük mıknatıs maden kaynaklarının yer aldığı ve bu nedenle uçakların bu yoğun manyetik çekimden etkilenerek elektronik sistemlerinin bozulduğu, buna bağlı olarak da düştükleri söyleniyor.

2. İddia: Başka bir teori ise bu kaybolma olayları yaşanmadan önce okyanus yüzeyinde beyaz bir tabaka oluştuğudur.Bu nedenle okyanus dibinde yer alan büyük doğalgaz kaynağından çıkan gazların suyun altında yüksek basınç ve düşük sıcaklığın etkisiyle katılaşıp beyaz hidrat parçacıkları haline gelmesi şeklinde açıklanıyor.

Bu bölgeden aynı zamanda Gulf Stream adı verilen bir sıcak su akıntısı geçer. Suyun tabanındaki hidrat parçacıkları sıcak su akıntısıyla karşılaştıklarında eriyip su yüzüne doğru harekete geçerler. Bunun sonucunda binlerce metreküp doğalgaz suya karışmış olur ve suyun yoğunluğunu çok azaltırlar. O esnada bölgeden geçen bir gemi varsa, yoğunluk farkından dolayı suyun kaldırma kuvveti gemiyi taşıyamaz ve gemi batar. Sıcak su akıntısıyla beraber hidritlerin erimesi bittiğinde su yüzünde oluşan bu beyaz tabaka da yok olur ve gemi sanki az önce orada değilmiş gibi gözden tamamen kaybolur.
Aynı şekilde su yüzeyinden havaya dağılan gazlar, atmosferdeki havadan bile daha az yoğunluğa sahiptirler ve aynı sebepten yani yoğunluk farkından dolayı uçaklar hava tarafından yeterli sürtünmeyi alamayıp irtifa kaybederler ve doğalgaz moleküllerinin havadaki oksijeni tutmasından dolayı uçağın motorları yanma için gerekli oksijeni alamayıp dururlar.

3. İddia: 3. İddia ise bizim ortaya attığımız bir iddiadır.Bu iddiaya göre Bermuda Şeytan Üçgeni’nin altında bir boyut kapısı olduğu.Dünya dışı varlıkların bu boyut  kapısını kullanarak evrenin çeşitli bölgelerinden dünyamıza geldikleridir.Ya da derinliği 9200 metreye ulaşan bu sularda Bermuda’nın altında dünya dışı varlıkların kurdukları bir ufo üssü olabileceğidir.

İddialarımızı güçlendiren en önemli olgular öncelikle Bermuda’da kaybolan gemiler ve uçaklardaki insanlardan en ufak bir ipucu alınamaması.Dünya dışı varlıklar tarafından alı konmuş olabileceklerini düşündürüyor.

Başka bir olgu ise, suyun altında gidebilen ufolar, diğer bir adıyla uso diye tabir edilen ufoların var olduğunu bilmemiz ve bölgede görünmesi.

Bir başka olgu ise, Kristof Kolomb’un Amerikayı keşfetme yolculuğu sırasında Gece Bermuda’dan geçerken gök yüzünde ışıklar saçan ve çok hızlı hareket eden cisimler görmesi ve günlüğünde bu olaya yer vermesidir.

Bir başka olgu ise kaybolmaların gece olmasıdır.Gecenin karanlığından yararlanmak gibi.

Son yıllarda bu kaybolmaların azaldığını düşünüldüğünde Bermuda’nın altında bir ufo üssü olduğu iddiaları güçleniyor.Eğer bir boyut kapısı veya benzeri bir durumda kaybolma olayları devam edecektir.Fakat kaybolma olaylarının bitmesi.Bermuda’da bir ufo üssü olduğu ve terk edildiğine bir işaret olabilir.

kaynak ufogercegi.net

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.