Bilgilioğlu, ‘Üretime dayalı ekonomik bir modele geçilmelidir’

Bilgilioğlu, ‘Üretime dayalı ekonomik bir modele geçilmelidir’

CHP Adana Milletvekili Aday Adayı, Dt. Mustafa Bilgilioğlu, ülkenin temel sorunu olan işsizliğin Adana’da zirveye çıktığını vurguladı

“Üretime dayalı ekonomik bir modele geçilmelidir”

“Adana, hak ettiği yere gelmeli”

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Aday Adayı, Diş Hekimi Mustafa Bilgilioğlu, Adana’nın hak ettiği yerde olmadığını belirtti. Adana’nın tüm sorunlarının Ankara’ya sistematik bir şekilde taşınması gerektiğini ifade eden Dt. Bilgilioğlu, “Adana’yı hak ettiği yere getirmek zorundayız” dedi.
Topluma duyarlı bir insan olarak hemşerilerinin sorunlarını gözlemlediğini vurgulayan Dt. Bilgilioğlu, şunları söyledi:
“Sosyal sorumluluğum gereği ülkemiz için, halkımız için ve partimizin başarısı için yola çıktım. Ülkemizin temel sorunu olduğu gibi Adana’mızda da zirveye çıkan bir işsizlik sorunuyla karşı karşıyayız. Sıcak paraya dayalı ekonomik modelden; üretime dayalı, katma değer yaratan bir modele geçilmesi gerekiyor. 1990’ların ortasına kadar bu ülkenin yıldız kenti, iş ve aş kapısı olan Adana, yeniden bu ünvanlarını kazanmalıdır. Adana, bereketli topraklar bakımından dünyanın en önemli 2 ovasından birinde yer almaktadır. Kentimizin topyekün kalkınmaya ihtiyacı olduğu açıktır. Biz de bu topyekün kalkınma modelinin hayata geçmesi için var gücümüzle çalışacağız. Tüm kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleri el ele vermeli. Adana, hak ettiği yere gelmelidir.”
“EŞGÜDÜM HALİNDE ÇÖZÜM ARAMALIYIZ”
“Adana’da hangi kurumun, hangi sektörün ne kadar sorunu varsa Ankara’ya taşımak zorundayız” diyen Dt. Bilgilioğlu, Adana’daki tüm kuruluşların kentteki sorunları çok iyi bildiğini ancak kentin eşgüdüm halinde Ankara’da çözüm yolu araması gerektiğini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  BATAKLIK GAZI

mustafabilgilioglu
CHP’nin Türkiye’nin siyasi dengesi olduğunu vurgulayan Dt. Bilgilioğlu, “Cumhuriyet’in temel kazanımlarını, muasır medeniyet ülküsünü sahiplenirken evrensel sosyal demokrasiyi de sonuna kadar savunuyoruz. Ekonomiyi önceleyen; ekonomiyle özgürlükleri de dengeleyen bir düşünce yapısını Türkiye’nin geleceğine sunmalıyız” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın