Binlerce Ceyhan’lı Nihat Hatipoğlu Sevgisi İle Buluştu

Binlerce Ceyhan’lı Nihat Hatipoğlu Sevgisi İle Buluştu

Ceyhan Belediyesi tarafından ‘Kutlu Doğum Haftası’ münasebetiyle ünlü İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun katıldığı kutlu doğum konferansı düzenlendi. Konferans öncesi Başkan Alemdar Öztürk’ü makamında ziyaret eden Nihat Hatipoğlu’na Başkan Alemdar Öztürk günün anlamına Şahmeran Biblosu hediye etti.   Daha sonra Belediye başkanı Alemdar Öztürk ile Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu ve beraberindeki heyetle birlikte  Ceyhan esnafını ziyaret ederek sohbet etti ve Hatipoğlu  kendisinin Günlük Dualar isimli kitabını  vatandaşlara imzaladı

Ceyhan Kaymakamlığı önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan Nihat Hatipoğlu’nun konferansı öncesi Cumhuriyet Meydanı’nı  dolduran binlerce Ceyhanlı. Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun konferansı öncesi Bestami Gönül hocanın Kur’an-ı Kerim okuması ile başladı,

hatipoğlu 1

Konferans öncesi Ceyhan Belediyesi’nin çalışma ve hizmetlerini anlatan kısa bir tanıtım filmi yayınlandı. Ceyhan Belediyesi Kültür hizmeti olarak konferansa katılan vatandaşlara Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun kaleminden ‘Günlük Dualar’ isimli kitabı ücretsiz dağıtıldı.

BAŞKAN ÖZTÜRK BELEDİYELER ASLİ GÖREVLERİNİN YANI SIRA SOSYAL VE KÜLTÜREL ANLAMDA BELEDİYECİLİĞİ İCRA ETMELİDİR

Programın açılış konuşmasını yapan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Nihat Hocamızla daha önce Kent Konseyi başkanlığı yaptığımız  süreçte  Fetih, Kutlu Doğum ve Çanakkale Şehitleri anısına üç kez beraber olduk dedi ve  bu kez ise belediye başkanı olarak 4. Kez Hocamızı Ceyhanlılarla buluşturmanın hazzını ve mutluluğunu  yaşadıklarını belitti.

hatipoğlu 8

BAŞKAN ÖZTÜRK ÜLKENİN KÜLTÜR HAZİNELERİNİ VE SANATÇILARINI CEYHANLILAR’LA   BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Belediye olarak geçen süreç içerisinde belediyenin yol yapmak, Kaldırım Yapmakla,park yapmakla mükellef olmadığını bu yaptıklarının belediyenin asli görevleri olduğunu  fakat Aynı zamanda sosyal ve kültürel anlamda belediyeciliği icra etmekle’de yükümlüdür diyen Başkan Alemdar Öztürk Ceyhanlılar istediği sürece Ülkenin önemli  manevi insanlarını, ülkenin kültür hazinelerini, ülkenin  sanatçılarını  sizlerle  buluşturmaya devam edeceğiz dedi.

hatipoğlu 7

HOCAMIZ SAYIN HATİPOĞLUNU CEYHAN’LI HEMŞERİLERİMİZLE YENİDEN BULUŞTURMAKTAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUZ

Başkan Alemdar Öztürk bugün Hazreti Peygamberimizin âlemlere rahmet olarak dünyamızı şereflendirdiği, insanlığı hakikatin ışığı ile aydınlattığı bir doğuşun yıldönümünü kutladıklarını belirterek, “Bu yıl ki Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında,  kıymetli hocamız gönül insanı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nu ilçemize davet ettik. Allah razı olsun kendileri de bizleri kırmadı Ceyhan’ımıza 4. Kez teşrif ettiler. Sayın hocamızı Ceyhan’da yeniden ağırlamaktan ve Ceyhanlı hemşerilerimizle buluşturmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu vesileyle Kutlu Doğum, ülkemizin, İslâm âleminin ve bütün insanlığın hayrına vesile olsun diyor, bu anlamlı gecede bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşerilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Rabbül Âlemin hepinizden razı olsun.” dedi.

hatipoğlu 6

Başkan Alemdar Öztürk’ün konuşmasının ardından kürsüye gelen AK Parti Adana Milletvekili adayı Talip Küçükcan ise Kutlu doğum haftasında böyle bir etkinlik yaptığı için Ceyhan  Başkanı  Alemdar Öztürk’e teşekkür etti.

hatipoğlu 3

HATİPOĞLU HAMDOLSUN DAHA ÇOŞKULU CEYHANLI’NIN KARŞISINDAYIM

Konuşmaların ardından  Konferansa başlamak üzere sahneye gelen Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Ceyhanlıların yoğun ilgisi karşısında tüm Ceyhanlılara teşekkür etti ve Allahın selamı üzerimizde olsun diyen Hatipoğlu daha önce 3 kez Ceyhan’a geldiğini fakat  Ceyhan’da değişen bir şey yok hamdolsun daha çoşkulu bir Ceyhanlının karşısındayım demekki Ceyhanlı’lar Allaha giden yolda sevgiyle, şevkatla, sonsuz sevgilerle,sonsuz imanla  ilerliyor olması  inancımıza çok şeyler borçlu olduğumuzu gösteriyor dedi.

hatipoğlu 4

PEYGAMBERİ SEVİYORSAK O SÖZÜN İÇİNİ DOLDURMALIYIZ

Hazreti Peygamberin hayatını onun örnek kişiliğini bir haftaya sığdırmanın mümkün olmadığının altını çizen Prof. Dr Nihat Hatipoğlu, “Burada gördüğümüz coşku yüreklerimizdeki Peygamber sevgisinin coşkusudur. Kur’an-ı Kerim’de ‘Allah’ı seviyorsanız, Muhammed’e uyun. Allah da sizi sever ve günahlarınızı bağışlar’ diyor. Peygamberi sevmenin yolu O’na tabi olmak O’nun izinde yürümektir. Peygamberi seviyorum diyorsak o sözün içini doldurmalıyız.” dedi

hatipoğlu 5

Hz. Peygamber’in hayatını verdiği örneklerle anlatan Hatipoğlu, ”O’nu sevmemek, O’na hayran olmamak mümkün mü, Rabbimizin dünyaya en büyük hediyesi Hz. Muhammed’tir. Ne mutlu bizlere ki O’nun ümmeti olarak dünyaya şereflendirildik. “ dedi.

Konferansın ardından Ceyhan Belediye başkanı Alemdar Öztürk Nihat Hatipoğluna çicek verirken Başkan Öztürk’ün eşi Kübra Öztürk ise El dokuma halı hediye etti ve AK  Parti Adana Milletvekili adayı Talip Küçükcan ise camii tablosu hediye etti.

Konferansa Başta Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk Ceyhan İlçe Milli eğitim müdürü Memduh Topuz, Ceyhan Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Daire müdürleri. Taristan Nurlat Belediye Başkanı Ravil Kuzürov,AK Parti Adana Milletvekili adayı Talip Küçükcan,AK Parti Ceyhan ilçe başkanı Süleyman Ulu,AK Parti il yönetim kurulu üyeleri,AK Parti ilçe yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşları  ile binlerce Ceyhanlı katıldı. Konferans uydudan yayın yapan TV A ve NURS TV kanallarından da canlı yayınlandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın