DOLAR 16,9999 1.02%
EURO 17,5059 -0.41%
ALTIN 964,17-1,38
BITCOIN 3482354,56%
Adana
35°

AÇIK

03:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bir Milletin Önderliğinde İnancın Zaferi: Çanakkale
54 okunma

Bir Milletin Önderliğinde İnancın Zaferi: Çanakkale

ABONE OL
17 Mart 2015 22:01
Bir Milletin Önderliğinde İnancın Zaferi: Çanakkale
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Çukurova İlçe Başkanı Mahmut Çömlek 18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. Yıl Dönümü ve Şehitler Haftası nedeniyle bir basın açıklamasında bulundu.

BASIN AÇIKLAMASI 

Bir Milletin Önderliğinde İnancın Zaferi: Çanakkale

Saadet Partisi Çukurova  İlçe Başkanı Mahmut ÇÖMLEK 18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Çanakkale Zaferi’nin, adı tarihe altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanı olduğunu kaydeden ÇÖMLEK, “Bundan 100 yıl önce, sahip oldukları askeri ve teknolojik güce güvenerek Çanakkale’ye gelenler, milletimizin iman gücü karşısında asla unutamayacakları bir ders almışlardır. Çanakkale, milletimizin hangi şart olursa olsun esaret ve dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin ispatıdır” dedi.

Sözlerine şöyle devam eden Başkan Çömlek “18 Mart 1915, bağımsızlığımızı, milli karakterimizin değişmez parçası olarak bütün dünyaya gösterdiğimiz ve bizden kat be kat güçlü olan düşmanlarımıza ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirterek bozguna uğratıp, yazdığımız şanlı destanımızın tarihidir. Milli şairimiz Mehmet Akif’in ‘Bedir’in aslanları ancak bu kadar şanlı idi’ mısrasında ifade ettiği gibi Çanakkale, adsız kahramanların iman dolu göğüslerini siper ederek kanlarının son damlasıyla yazdıkları gurur destanımızdır.  Bu millet özgür ve bağımsız bir ülke konusundaki kararlılığını Çanakkale’de 250 bin şehidin kanıyla ortaya koymuştur.”

“Herkesin bildiği gibi o yıl birçok lise mezun verememiştir. Yaşına bakılmaksızın eli silah tutan ve 45 kiloyu geçmiş her gencin İslam’ın başşehri İstanbul’u korumak için cepheye alındığını  hatırlatan Saadet Partisi Çukurova İlçe Başkanı Mahmut ÇÖMLEK ‘’İstanbul düşerse Mekke düşecekti, Medine düşecekti, Kudüs düşecekti. Bunun farkında olan ümmetin kutlu anaları on dördünde, on beşinde olan kuzucuklarını cepheye gönderdiler. Dünyanın en güçlü donanmaları da Boğaz’dan geçmesin diye iki yüz elli bin delikanlı kendi canından geçti. Bu iki yüz elli bin şehidimizin yetmiş bin kadarı lisenin ilk yıllarındaki öğrencilerin emsaliydi. Zaferin üzerinden 100 yıl geçti ama onlar hala on dördündeler, on beşindeler. Çanakkale şehitlerimizi anmanın esaslı duruşu Kelam-ı Kadim’in özünü anlamaktır. Şahadet sadece taşın toprağın çiğnetilmemesi değil bilakis bir ruhun, bir anlayışın, bir inancın müdafaasıdır.’’ dedi.

Çanakkale’de ecdadın hakkın batıla galip gelmesi için şehit düştüğünü belirten Mahmut Çömlek, “ Ecdadımız bu İslam topraklarını emperyalistlere çiğnetmemek için Hakk’a yürüdü. Müslümanların birliği ve dirliği için Hakk’a yürüdüler. Çanakkale’de İslam kardeşliği vardır. Çanakkale’de İslam Birliği vardır. Çanakkale’de şahadet aşkı, cihat ruhu vardır.

Koca bir İslam Birliği 60 kadar parçaya bölünmüştür. İşte ülkemiz NATO üsleriyle, füze kalkanlarıyla, patriot rampalarıyla donatılmıştır. Bütün bunlara rağmen Yahya Çavuşların ve Seyit onbaşıların aşkı, inancı, azmi ve ruhu devam etmektedir. Bu ruh Milli Görüş Erleri’ndeki ruhtur. ”

Birinci Dünya Savaşı ve İkinci Dünya Savaşı ile şekillenen mevcut dünya düzeninin savaşlara son veremediğini belirten Başkan Çömlek, “Zulüm, kan ve gözyaşı devam etmektedir. Şimdi dünyanın yeniden Mekke’nin fethi ruhuna, Kudüs’ün fethi ruhuna, İstanbul’un fethi ruhuna, Çanakkale zaferinin ruhuna ihtiyacı vardır. Şimdi dünyanın Milli Görüş ruhuna ihtiyacı vardır. Bir buçuk milyar İslam âleminin ve yedi milyar dünya nüfusunun bu ruha ihtiyacı vardır. Çanakkale Kur’an ile barışık olmaktır. Çanakkale Efendimiz (sav) ile barışık olmaktır. Çanakkale Rabbimiz ile barışık olmaktır. 

Çanakkale Savaşı’nda, Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle yurdun dört bir yanından koşup gelen vatan evlatlarının omuz omuza savaşarak can verdiğini hatırlatan Çömlek  mesajını şu cümlelerle tamamladı:

“Çanakkale destanı birlik ve beraberliğimizin ne kadar güçlü temellere sahip olduğunun en büyük göstergesidir. Milletimizin sahip olduğu bu üstün kardeşlik ve iman gücünü bilen emperyalist güçler, şimdi karanlık emellerini gerçekleştirebilmek için, kardeşliğimizi bozmaya çalışmaktadır. Ancak bir kez daha ifade etmek istiyorum ki; milletimiz sahip olduğu tecrübe, şuurla bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bu karanlık oyunlara dur demesini bilecektir. Metre kareye düşen altı bin mermiyi kendi vücutlarımızda hissedeceğiz. Sonra da bu ruhla bu coğrafyanın yeniden ayağa kalkması için mücahede edeceğiz  Bu temenni ile, milletimizin Çanakkale Zaferi’ni kutluyor, bu vatanı canları pahasına bizlere emanet eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Mahmut ÇÖMLEK
Saadet Partisi Çukurova İlçe Başkanı


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.