Birbirlerinden Habersiz Hizmet Adamları …

Birbirlerinden Habersiz Hizmet Adamları …

Ara sıra Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ı köyleri ziyaret etmiyor diye eleştiririm. Benim eleştirimden sonra da Sayın Özgan gizli saklı köy ziyaretleri yapar.

Olay geçtiğimiz hafta Gaziköy Mahallesinde geçiyor. Başkanı yine bir yazımda köylere ilgisiz kaldığı ve onların sorunlarını dinlemediği için eleştirdikten 3 gün sonra Sayın Özgan Cumartesi günü Gaziköy Mahallesine geliyor.

Vatandaşlar zaten corona nedeniyle kahveye çıkmadıkları için kahvede 7-8 kişi var. Başkan içeri giriyor ve masaya oturuyor.

Yaşlı vatandaşlardan birisi “Misafir selam vermedin bizde sana kim olduğunu soramadık. Hoş geldin deyince Sayın Özgan “Amca ben Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ım” diyor.

İçeride bir şaşkınlık bir mahcubiyet, ya koskoca belediye başkanını Gaziköylüler tanıyamıyorlar.

Neyse kahvede oturan muhtara yakınlığıyla tanınan bir şahısta Gaziköy Muhtarını telefonla arayarak Kozan Belediye Başkanının kahveye geldiğini kendisinin de gelmesini istiyor.

Mahalle muhtarı pür telaş kahvehaneye gelerek;

“Başkanım hoş geldin diyor…”

Başkanla muhtar selamlaştıktan sonra kahvede oturan yaşlı bir vatandaş soruyor;

“Başkanım muhtarımızı tanıyorsunuz değil mi?”

Başkan Özgan Gaziköy Mahallesi Muhtarını “Hayır tanımıyorum” diyerek tanımadığını belirtiyor.

Ve bir hikaye başlamadan burada bitiyor…

Demek oluyor ki Gaziköy gibi büyük bir beldenin muhtarı henüz belediye başkanı ile iletişim kurmamış. Başkan da merak edip ya şu Gaziköy Muhtarını bir çağırın da vatandaşla tanışalım. Hizmet adına ne yapacaksak görüşelim diye..

Kozan’a seçilerek değil atanarak gelen bir belediye başkanı bir mahalleye ziyarete habersiz giderken ve samimi bir şekilde bir selam vermeden o mahalle sakinlerinin nasıl sorunlarını dinleyecek ve çözüm üretecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Orhan Sümer, “İktidar garibanları unuttu”

Belediye başkanı ile iyi bir iletişim kurması gereken mahalle muhtarı ise daha gidip kendisini başkana tanıtamamışsa bu muhtarın Gaziköye ne faydası olacak, Köylülerin tanımadığı bir belediye başkanının köylere ne faydası olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN