Bişektomi Ameliyatı Alternatifleri Nelerdir ?

Bişektomi Ameliyatı Alternatifleri Nelerdir ?

Medikal Estetik Hekimi Dr.Meltem Ayran konu hakkında bilgiler verdi.   

Son yıllarda çok fazla ilgi gören bişektomi(yanak inceltme ameliyatı) yaptıran hastanın genellikle pişmanlık yaşadığı bu durumun en büyük sebebinin “ Yanlış hasta seçimi “ olduğunu vurgulayan Dr. Meltem Ayran, yüzle ilgili marjinal kararlar almanın doğru olmadığını vurguladı.

Dr.Meltem Ayran,”Genç insanlar ameliyat olmadan önce çok düşünmeli, ameliyatlar geri dönüşümsüz girişimlerdir.Gençleşme ya da antiaging amaçlı uygulamalar ameliyatlarla örtüşmez, çünkü cerrahi girişimler cildi gençleştirmez.Yapılan uygulamaların yan etkilerinin iyi hesaplanması gerekir.Birçok kadın ve genç kız, modeller gibi gözükmek istiyor. Unutulmamalıdır ki, birçok modelin yaptırdığı söylenen operasyonlar aslında doğruyu yansıtmıyor, hatta birçoğu makyaj ya da pazarlama hilesinden başka birşey değil.Moda olan ameliyat yöntemi, 2-3 sene sonra sevilmeyen yöntemler arasına girebilir. O yüzden yeni çıkan bir tekniği denemek için acele etmemelisiniz.”dedi.

Peki, neden bişektomi tercih ediliyor ?

Özellikle kişinin yüzü ağır ve yağlı ise, yanak ve çene hatlarını belirginleştirmek, daha keskin hatları olan bir yüze kavuşmak için kişiler bu operasyonu yaptırıyorlar. Ancak bazen operasyondan hemen sonra bazen de bir süre sonra yüzde çökme şikayetiyle başka doktorlara başvuruyorlar.

Resim: Dr.Meltem Ayran – Medikal Estetik Hekimi

Çok fazla hastanın sosyal medyadan bişektomi sonrası oluşan çökmeler için kendisine başvurduğunu belirten Dr. Ayran, genç hastaları uyarıyor ve bişektomi alternatifi yöntemleri tercih etmelerini tavsiye ediyor.Yanakların sert dolgularla yükseltilmesi, jawline hattının belirginleştirilmesi, ip uygulamaları gibi yöntemler bişektomiye alternatif olarak kullanılabilir ve uzun dönemde de kişiye zarar vermediği gibi total yüz görünümüne de katkıda bulunur.Çok az sayıda hasta için bişektomi yöntemi uygun olabilirken ama onlar için bile alternatif yöntemlerin söz konusu olduğunu, yağ dokusunun bulunduğu alana parlaklık ve hacim verdiğini, yüzden yağ eksiltmesinin çok iyi fikir olmadığını ileri süren Dr. Ayran, güzellik ve estetik konularında konservatif/koruyucu yaklaşımın önemini de vurguladı.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın