DOLAR 17,9541 0.43%
EURO 18,5363 0.6%
ALTIN 1.032,330,26
BITCOIN 4368162,10%
Adana
30°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Bölünmeye Doğru Koşar Adım Giderken…
55 okunma

Bölünmeye Doğru Koşar Adım Giderken…

ABONE OL
09 Haziran 2019 12:07
Bölünmeye Doğru Koşar Adım Giderken…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

80 ihtilalini fiilen yaşayan kuşak olduğumuzdan sanırım bu tarih benim için bir milat olmuştur.

Bu tarihin öncesi ile sonrasını hep ayırarak düşünür, yorumlarımı ona göre yapmaya çalışırım.
80 öncesi siyasette hep üretim ve üretime yönelik siyaset konuşulur, üretimin önünü açmaya çalışanlar daha fazla oy alır, iktidar olamasa dahi her partinin üretim eksenli programları olurdu.
80 den sonra bu seri bir şekilde üretim yerine pazarlama, malı elden çıkarma ve yerine tüketen bir toplum oluşturma çizgisine kaydı. Devlet kurumlarına ait fabrikaların özelleştirilmesi, yer altı ve yer üstü zenginlik kaynaklarımızın peşkeş çekilmesi neticesi elde edilen kaynaklarla ayakta durmaya çalışan iktidarlar, bu süreçte aniden zenginleşip holdingleşen yandaşlar….
Bunun neticesi fakirleştiği için önceleri namus bilinen oyunu makarna ile satan vatandaş ve bu sayede  ele geçen iktidarlar…………..
80 öncesi okuyan bir toplumduk. Bu ülkenin nasıl kurtarıldığını da bilirdik, emperyalizmin ülkeyi sömürmek için ne fırıldaklar çevirdiğini de bilirdik. Hatta bu sebepten değil miydi sağ –sol çatışmalarının çıkışı….Kavgamız “ ülkeyi sen kurtacan, ben kurtacam kavgası değil miydi “
Bundan dolayı dramları daha çok severdik, komedimiz bile düşündürürdü güldürürken…
Sonradan çıkan, belden aşağı vurarak komedyenlik yaptığını sananlar sardı dört bir yanı…
Okumayı, dolayısıyla düşünmeyi terk eden toplum bu basit seviyesiz komedilerin akıntısına bırakmadı mı kendini………
Bakıyorum da; bu ülkeyi “ Ne Amerika ne Rusya ne Çin” diyerek istikbalini ortaya koyanlar ile “Kahrolsun Amerikan emperyalizmi” diyenlerin bir çoğu sırf bu sebepten birbirlerini kırdıklarını unutmuş gibi bir kenara çekilmişler, bir zamanlar uğruna ölüme gittikleri davalarını unutmuşlar, o karşı çıktıkları emperyalistlerin ülkeyi sömürmesini, bölmesini, parçalamasını seyreder olmuşlar….
Seyreder olmuşlar diyorum ve bunu üçe ayırıyorum.

a- Sistemden nemalandığı için geçmişini şahsi ikbali için satanlar

b- Yeterince muhalefet yapamayarak milletin derdine derman olamayan (CHP, MHP) siyasiler

c- Partilerinde ki bu zafiyeti görüp dillendirdiği için sakıncalı piyade statüsünde bulunup kendi partilerinden dışlandıkları için bir kenarda bekleyenler…..

Her üçü de seyredenler gurubunda değil mi !
Beyler, Hanımefendiler,
Birçoğunuzun bildiği bu gerçekleri kısaca özetledikten sonra günümüz Türkiye’sine gelecek olursam ben korkmaya başladım. 80 öncesi kurşun yemiş, Mamak’ta misafir edilmiş bir 78 kuşağı olarak bizim yaşadığımız ve her zaman “ Allah cc bir daha o günleri göstermesin” diye dua ettiğimiz günleri arayacağız diye korkuyorum…
Ülkemizin içindeki yolsuzlukları, hırsızlıkları, TSK nın sindirilmesini, oluşturulan militarize genç emniyet teşkilatını, güneydoğuda ki olası olayları unuttum…
Daha beterinden korkuyorum!
Biz daha Kuzey Irak’ta  Barzani- Talabani çetesinin oluşturduğu devleti hazmedememişken birde Suriye PYD çıktı. Liderlerini ülkemize getirip kapalı kapılar ardında neler konuşuldu, adama ne vaatler verdik ki giderayak basın toplantısında “Türkiye’den söz aldık” diyebiliyor, dış işleri bakanım nasıl “ daha önceden planlanmış bir programdı” diyebiliyor…
Daha dün PKK uzantısı bir örgüt bugün aniden nasıl devlete muhatap edildi!!!!
Korkuyorum…..
Kendi elimizle, bize kurduracakları iki güney kürdistan ve akabinde içeriden apo serbest bırakılmalı nidalarının neticesi ciddi bir iç karışıklık çıkmasından, dahası bir iç savaş çıkmasından korkuyorum…..
Daha dün, sıfır sorunlu dış işlerinin, sıfır sorunlu komşuluk ilişkilerinin bu kadar karmaşık, karışık hal almasından korkuyorum.
Hatta daha da ilerisi güneydeki bu oluşumların bir kata gülle ile önce bize bağlanmasından, bizi topraklarımız genişledi rehavetine getirmesinden, yasalaşan ve hızla eyalet sistemine giden yeni seçim yasasına ek maddeler konulmasından ve son aşamada tüm bu ilave toprakların bizim güneydoğumuzla birlikte elimizden çıkacak olmasından korkuyorum…
Bunun neticesinde çıkacak bir iç savaştan korkuyorum…..
78 kuşağı, Bizim kuşak,  Ülkücü Devrimci ayrımı yapmaksızın sözüm hepinize…..
Bu oyunu bozmak bize düşer….
Kovulsanız da partinize geri dönün, kapıdan atsalar pencereden girin…
Örgütlenin, insanları ikaz edin…
Uyanık olun, uyandırın insanları…
Bu yerel seçimler belki bir umut olur…
Hala demokratik bir şekilde gidişatı değiştirebiliriz…
En azından genel seçime bir hazırlık, bir öz güven tazelemesiolur…
Bu son şans diye düşünüyorum….
Lütfen bu satırları bir paranoya olarak görmeyin, lütfen ciddiye alın….
Ben sonuçlarına katlanarak, bu köşeden hep yazacağım, hep ikaz edeceğim, şimdilik elimden gelen bu….
Bizler şehitlerimize, gazilerimize, istikbalini heba edenlere borçluyuz…
Bunu sakın unutmayın….

Rabbim yardımcımız olsun, selam ve dua ile
Şükrü IŞIK / Adana


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.