BU BAŞKAN BAŞKA BAŞKAN

BU BAŞKAN BAŞKA BAŞKAN

Mustafa Kaynar – Yarbaşı CHP Belediye Başkanı

Haber: Ayça Öztorun                                       

Bulunduğumuz illere ve ilçelere, özlediğimiz belediyecilik anlayışıyla sunulması gereken hizmetler, ülkenin hemen hemen her köşesinde halkın hayal kırıklığı, şehrin öksüzlüğü, hüsran ve suskunlukla sonuçlanmaktayken, halkına hizmet götüren belediye başkanları sıra dışı olup, gündeme oturuyor.

ALIŞILMIŞIN DIŞINDA BİR BAŞKAN MUSTAFA KAYNAR DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ

Belediye Başkanlığı makamına geldiği günden itibaren; “Halkımın, şehrimin hizmetkârıyım” diyen Yarbaşı Belediye Başkanının belde halkı için yürüttüğü başarılı çalışmalar, dikkatleri üzerine çekti.

Osmaniye/Düziçi/Yarbaşı CHP Belediye Başkanı Mustafa Kaynar, kendi çıkarları doğrultusunda hareket etmeyip; “Halkım ve beldem için bu makamdayım” diyerek, halkına istihdam sağlama mücadelesi veriyor.

Kültür ve sanatın kapılarını da aralayan, toplumun dertlerini dinleyerek derman bulmaya çalışan, ilkeli tutumu, belediyecilik anlayışıyla çıktığı yolda isminden gururla söz ettiren Belediye Başkanı Mustafa Kaynar, nesillerin geleceği için okumak ve üretmek özgürlüktür ilkesine dayalı girişimleriyle, yarınlara bilinçli ve eğitimli nesiller yetiştirmek için kooperatif kurdu.

İlk önce ahlaki eğitim, ardından okuma sevgisinden yola çıkılarak belde çocuklarına kitaplar edinip, ücretsiz dağıtmak ve adeta aydınlanma yolunda, çocuklara meşale tutmak için çalışmalar yapan Mustafa Kaynar, ne kadar çok eğitim ve öğrenim, o kadar çok güzel yarınlar diyor. Bu nedenle belde öğrencilerine katkı olsun diye binin üzerinde zeytin ağacı dikerek, gelirini öğrencilere aktarıyor.

ÖRNEK BELEDİYE BAŞKANI BELDENİN EMEKÇİ KADINLARINI DA UNUTMADI

Başkan Mustafa Kaynar, Yarbaşında hep birlikte güzel yarınlara diyerek kolları sıvadı. Üretime destek vermek adına köylüye üç bin tavuk, binlerce sebze fidesi ve hayvanların veterinerlik hizmetlerini ücretsiz olmasının yanı sıra, kadınların da emeğini göz ardı etmedi. Emekçi kadınların ürettiklerini pazarlamak ve kaliteli üretimi sağlamak adına, elişi ürünlerini sergilemeleri ve pazarlamaları için alt yapı hazırladı.

YARBAŞI ÜRÜNLERİ MARKA OLDU

Tarlada üretilen ürünleri Yarbaşı’m markası adı altında paketleyerek yurtiçi ve yurt dışı pazarlarla bağlantı kuran Başkan Kaynar, halkın ve gençliğin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

BÜTÜN BELEDİYELERE ÖRNEK OLSUN

Dar gelirli ve evi yıkılmak üzere olan vatandaşa kendi imkânlarıyla ev yaptıran Başkan Mustafa Kaynar, vatandaşı ev sahibi yapmak için inşaat işçisi gibi çalıştı.

Halkın tüm Belediye Başkanlarından beklediği hizmete örnek, ilkeli tutumuyla beldesinin refahı için, kendi imkânlarıyla mücadele veren Belediye Başkanı Mustafa Kaynar başarılarıyla Yarbaşı’ndan gururla yükseliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın