DOLAR 17,9331 -0.03%
EURO 18,4099 -0.71%
ALTIN 1.038,510,60
BITCOIN 4394372,73%
Adana
31°

PARÇALI BULUTLU

20:15

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Bu Harekât Emperyalizme Karşı Dik Duruştur
83 okunma

Bu Harekât Emperyalizme Karşı Dik Duruştur

ABONE OL
22 Ocak 2018 11:12
Bu Harekât Emperyalizme Karşı Dik Duruştur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyanet Bir-Sen Genel Başkanı Hasan Türüt, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekâtını desteklediklerini açıklayarak, “Allah ordumuzu muvaffak eylesin” dedi.

Sınırlarımızda ve ülkemiz için kritik anlamı olan bu bölgede güvenliğin sağlanması ve bölgeye istikrar kazandırılması için yapılan harekâtın aynı zamanda emperyalizme karşı dik duruş olduğunu vurgulayan Hasan Türüt, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Harekâtın başladığı bölgede PKK, KCK, PYD-YPG ve DEAŞ teröristleri bulunuyor. Amerika, DEAŞ teröristlerini o bölgede barındırdı. Kamuoyunun bildiği gibi PYD-YPG teröristlerine binlerce tır dolusu silah yardımı yaptı. Son zamanlarda da bu bölgede terörist ordu kurma çalışmaları kamuoyuna yansıdı. 40 yıldır terörle mücadele eden bir ülke olarak emperyalizmin sınırlarımızdaki bu oyunlarına göz yummamız mümkün değildir. Türk, Kürt, Arap hepimiz kardeşiz. PKK ve uzantısı olan PYD-YPG teröristlerinden bölge halkı zulüm görmekte ve bunların baskılarına maruz kalmaktadır.

Hatay ve Kilis ile sınırı olan Afrin’in sınırımızda yer alan bir Suriye kenti olması, burada çok sayıda Arap ve Türkmen kardeşlerimizin bulunması nedeniyle bu harekâtın önemi bir kez daha artmaktadır. Buraya yerleşen teröristler bölge halkına baskı ve zulüm yapmaktadır. Emperyalizmin uşaklarına verilmesi gereken en ağır ceza onların etkisiz hale getirilmesidir. TSK iki gündür bunu başarıyla yapıyor. Zeytin Dalı Harekâtı ile YPG’nin yükselişi ve o bölgede kalıcı olması önlenecektir. “

Uzun yıllar savaş görmüş bir millet olarak, özellikle bölgemizde savaştan yana olmadıklarını ve savaşın ne kadar kötü bir şey olduğunu çok iyi bildiklerini belirten Türüt, “Yurtta sulh, cihanda sulh” diyen Mustafa Kemal, Türk Milletinin daima barıştan yana olduğunu bu sözleriyle dünyaya deklare etmiştir” dedi. Türüt, açıklamasına şöyle devam etti: “Özellikle Amerika’nın Müslüman ülkeler üzerindeki tahakkümü, Müslümanları birbirine kırdıran politikaları, kardeşliği, birliği bozan oyunları ve son olarakta bölgemizde silahlı bir terörist ordusu kurmaya yönelik tutumu nedeniyle barışın sağlanamayacağı anlaşılmıştır.  Bölgemizdeki kargaşa emperyalizmin bir oyunudur. Bu oyunu bozmak bölgenin en güçlü ülkesi olarak Türkiye’ye düşmektedir.

Emperyalist Amerika Devleti, güya terörle mücadele ettiğini belirterek dünyayı uyutmaya kalkıyor. Ancak bölgemizde terörü destekleyerek şımartıyor, masum, güçsüz ve çaresiz Müslüman halkı yok etmek, bölgenin demografik yapısını değiştirmek için aklınca oyunlar oynuyor. Bunların asıl sebebi hiç şüphesiz bölgenin yeraltı zenginliğidir. Ele geçirme ve tek başına yönetme düşüncesidir. Zeytin Dalı Harekâtı ile sadece bölgemizdeki devletlere değil, aynı zamanda emperyalistlere karşı ne yapılması gerektiğini gösteriyoruz. Türkiye, hiçbir devletin oyuncağı değildir. Bu itibarla dünya Müslümanları adına emperyalizme karşı dik duruş sergiliyoruz. Allahû Ekber nidalarıyla teröristlerin ve onların ağa babaları olan emperyalist devletlere karşı savaşıyoruz. Dolayısıyla bu harekâtı sadece teröristlere karşı değil, aynı zaman da emperyalistlere karşı bir mücadele olarak okumak gerekir.

Diyanet Bir-Sen olarak, Zeytin Dalı Harekâtını destekliyoruz. Dualarımızda ordumuzun muzaffer olması ve İslam’ın dirilişi için Allah’a yalvarıyoruz. Başta millet olarak ordumuzun arkasında duruyor, Mehmetçiğimizin başı dik ve onurlu duruşuna dünyanın şahit olması için birlik ve beraberlik içerisinde, bölgenin temizlenmesi ve Arap ve Türkmen kardeşlerimizin baskı ve zulümden kurtulması için, şanlı bayrağımızın ve 600 yıl hiç yere düşmemiş olan şanlı şancağımızın göklerde dalgalanması için dua ediyoruz. Allah, şanlı askerimizin yâr ve yardımcısı olsun.”


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.