Bu Köye İlk Defa Bir Müftü Geldi

Bu Köye İlk Defa Bir Müftü Geldi

Ramazan-ı Şerif dolayısıyla Kozan ilçesine bağlı mahalleleri (Köyleri) tek tek ziyaret ederek köylülerle sohbet eden Kozan İlçe Müftüsü Bilal Başoğlu ziyaretleri sırasında duygu dolu anlar yaşadı.

Kozan İlçe Müftüsü Bilal Başoğlu Tepecikören Kuran kursu öğreticisi İlyas Aktaş ve vaize Emine Aktaş ile birlikte yapmış olduğu köy ziyaretlerinde Kozana bağlı Torosların doruğunda yer alan Kıbrıslar ve Velicenler mahallesi ile Savruk yaylası cemaatleriyle de bir araya gelerek onların hatırlarını sorup Ramazanı Şeriflerini tebrik etti.

2

Müftü Başoğlu Kıbrıslar ve Velicenler ziyaretinde 80 yaşındaki Hayrullah Okutucu’yu evinde ziyaret ettikten sonra ziyaret nedeniyle çok mutlu olan ve “Ben hayatım boyunca buraya ilk defa bir müftünün köyümüze geldiğini görüyorum ve Allaha şükrediyorum” diyerek gözleri yaşlı bir şekilde Müftü Başoğlu’na sarılırken duyguların zirveye çıktığı görüldü.

5

Kozan İlçe Müftüsü Bilal Başoğlu yaptığı açıklamasında “Bizler vatandaşımızla iç içe olmak zorundayız. Onların köylerine ziyaretlerine gidip hatırlarını sormak ve o misafirperver insanların samimiyetlerini görmek inanın tarif edilmesi imkânsız bir mutluluk” dedi.

1

7

4

3

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN