Bu Muhtar Ayakta Alkışlanır! Muhtar Zafer Manga, Çalışmalarıyla Göz Dolduruyor…

Bu Muhtar Ayakta Alkışlanır! Muhtar Zafer Manga, Çalışmalarıyla Göz Dolduruyor…

Ceyhan Yeşildam Köyü (Mahallesi) Muhtarı Zafer Manga, göreve geldiğinden bu yana yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

372 seçmeni bulunan Ceyhan`a bağlı Yeşildam Köyü (Mahallesi)’nde 31 Mart yerel seçimlerinde 224 oy alarak Muhtar seçilen Zafer Manga, ilk günden itibaren kendi imkanlarıyla yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor.

MAAŞ ALMIYOR

Seçildiği takdirde muhtarlık maaşını almayacağını, maaşını üniversitede okuyan öğrencilere ve durumu olmayan mahalleliye vereceğini belirten Muhtar Manga, ilk maaşını seçim beyannamesinde duyurduğu gibi dağıttı.

Çiftçi olan Muhtar Manga, kendi imkanlarıyla önce mezarlıkta çevre düzenlemesi ve sundurma yaptırdı, ardında sokaklarda yeşeren faydasız otları zehir attırdı. Köylüler ile birlikte cami temizliği,çevre düzenlemesi, sokak temizliğine katılan Muhtar zafer Manga, başarının el birliği ile gerçekleşebileceğine inanıyor.
“BELEDİYELERİMİZLE İSTİŞARE HALİNDE OLACAĞIZ”

Rahmetli babası Ramazan Manga`nın 1989 – 1999 yılları arasında 10 yıl muhtarlık yaptığını ifade eden Muhtar Zafer Manga; “Rahmetli babam yaptığı çalışmalarla halen köyde ismi konuşuluyor. Ben de babamdan gördüğüm hizmet anlayışıyla doğup büyüdüğüm köyüme hizmet etmenin gayreti içerisindeyim. Gerek Ceyhan Belediyemiz gerekse Adana Büyükşehir Belediyemizle istişare halindeyiz. Hem kendi imkanlarımızla hem de belediyelerimizin destekleriyle daha yaşanabilir, sorunsuz bir yerleşim yeri oluşturabilmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN