Burun Ameliyatının Ardından Hayatını Kaybetti

Burun Ameliyatının Ardından Hayatını Kaybetti

Hakkari’de vatani görevini yaparken burnundaki eti aldırmak için Tarsus’taki bir hastaneye sevk edilen Ali Gençel’in kalbi, ameliyat sırasında durdu. Kalbi tekrar çalıştırılan genç sevk edildiği Adana’daki bir hastanede hayatını kaybetti. Gençel’in babası, ihmal olduğu gerekçesiyle Tarsus’taki hastane hakkında suç duyurusunda bulundu. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde piyade er olarak görev yapan 2 yıllık evli kaynak ustası er Ali Gençel (24), burnundaki et nedeniyle nefes almakta zorlandığı için 11 Ağustos’ta askeriyeden Tarsus’taki bir hastaneye sevk edildi.

12 Ağustos’ta Tarsus’taki özel hastanede burun ameliyatına giren gencin iddiaya göre servisteyken kalbi durdu. Kalbi yeniden çalıştırılan genç asker 13 Ağustos’ta Adana’daki bir hastanede yoğun bakıma alındı ancak bitkisel hayatta olduğu tespit edildi. Talihsiz asker bugün sabah hayatını kaybetti. Ali Gençel’in cenazesi askerler tarafından Türk bayraklı cenaze aracıyla otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp KurumuMorgu’na getirildi.

TERHİSİNE 6 AY KALMIŞTI

Gençel’in cenazesini almaya gelen babası Cebrail Gençel, oğlunun Tarsus’taki hastanede olduğua meliyat sırasında ihmaller nedeniyle hayatını kaybettiğini belirterek Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Basın mensuplarına açıklama yapan Cebrail Gençel, tek erkek çocuğunun terhisine 6 ay kala hayatını kaybettiğini belirterek şunları söyledi:

“Ameliyat olduktan sonra oğlumda tepki yoktu. Sadece müşahede odasına aldılar ardından normal odaya aldıktan sonra serum bağlandı arkasından hemşire kayboldu gitti. 1 saat oğlumun yanına hemşire, doktor gelmedi. Yanında hanımım ve gelinim vardı. Daha sonra dili kilitlendi, içine kaçmıştı. Oğlumun kalbi durdu. Ondan sonra acil müdahale yaptılar, ertesi güne kadar bilgi vermediler. Sağlık Bakanlığı’na şikayet ettim. Müdür geldi onu Adana’da bir hastaneye sevk etti. Oraya gittiğinde oğlum yarıdan fazla ölüydü. Tarsus’taki hastaneden davacıyım. Oğlum sapasağlamdı. Ağır işte çalışıyordu, 80 metre yüksekte kaynak-montaj işi yapıyordu. Sürekli kontrole gidiyordu, bir problemi yoktu.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Korgeneral Osman Erbaş helikopter kazasında şehit oldu

Ali Gençel’in cenazesinin otopsinin ardından düzenlenecek törenle defnedilecek.

(İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın