DOLAR 15,5402 0.39%
EURO 16,2317 0.67%
ALTIN 906,270,51
BITCOIN 454910-2,82%
Adana
24°

AZ BULUTLU

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Büyük adamlar büyük hizmetler yapar, yada koltuklarında uyurlar

ABONE OL
20 Kasım 2014 08:05
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyük adamlar büyük hizmetler yapar, yada koltuklarında uyurlar

Türkeş Manga
(Objektif Gazetesinde Yayınlanmıştır)

Gaziköy, yılların vermiş olduğu yıpranma ve beyin göçü ile maalesef erimeye başlamış, siyasetçilerin yalnızca seçim zamanları hatırladıkları ama daha sonra unuttukları bir kasaba…Fakat inadına yaşamaya ve kasabanın eski günlerini görmenin verdiği şevkle tekrar büyük Gaziköy hayalini kuran insanların da yaşadığı bir kasaba… İşte bu kasabanın insanlarının özlemlerine çözüm aramak ve kasabamızdaki hatalı yapılan işleri, eksiklikleri ve kusurları yetkili merci ve kurumlara iletebilmek ve bu insanların hatalarına son vermelerini sağlayabilmek amacı ve Gaziköy sevgisiyle her hafta bu köşede yeni konularla ekranlarınızda olmaya çalışacağım.
Gaziköy’lüler beni iyi bilirler, doğru olanı söylemekten çekinmemHatalı olan kişileri kim olursa olsun eleştirmekten de çekinmem.

Ülkemizde hangi siyasi parti, hangi yönetici olursa olsun adam gibi denetleme mekanizması olmadığı için her kes bir şeyler götürmenin peşine düşmüş durumda. Bazı Belediye Başkanları kendi özel arabaları olduğu halde babalarının çiftliğinden getirmişler gibi devletin araçlarını gece saat: 23.00 sıralarında birahane köşelerinde bırakıp zevki sefa içerisinde günlerini geçiriyorlar. Bu olay Gaziköy’de yaşanıyor, makam arabasını mesai saatleri içerisinde benim bildiğim araç şoförü sürer, ama gaziköy’de her ne hikmetse belediye başkanı sürer. Üstelik mesai saati bitmiş, hafta sonu, resmi tatil anlamaz, makam aracı genellikle kendi akaryakıt istasyonunun yanında park eder. Nasılsa yaktığı benzini Gaziköy Belediyesine kendi petrolü fatura ediyor, makam aracı elbette bir makamı temsil ediyor, belediye başkanı mutlaka kullanacaktır. Ama mesai saati diye bir şey var ve kamuya bu saatlerde yararı olamayan bu insanların bu lüksünü ilçemizde maalesef hiç bir resmi kurum tesbit edip denetlemiyor. Biz yazıyoruz; anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az

GAZİKÖY BELEDİYESİ GARAJI = HURDA ARAÇ PARKI

Gaziköy kasabası halkı iyi bilirler, eskiden Gaziköy Belediyesi Garajı akşam olunca belediye otobüs ve diğer araçlarının bakıma alındığı yağının, suyunun kontrol edildiği, gerekli temizliğinin yapıldığı birimdi. Hatta araçların tamiratları ve onarımı buradaki yetkili ustalar tarafından yapılmakta idi. Peki şimdi bu garaj ne oldu.. Gaziköy Belediyesi otobüs çöplüğü

Evet yanlış anlamadınız resimde görülen araçlar belediye başkanının otobüs hurdalığına çevirdiği Gaziköy Belediyesi otobüs çöplüğünde bulunmaktadır. Önce kaza yapan araçların parçaları diğer otobüslere takıldı ve bu araçlar boşaltıldı. Daha sonra kasabaya yeni alınan otobüsler nedeni ile bu araçlar hattan kaldırıldı. Sözde 1 saatlik seyir süresini yarım saate indirmek için alınan ve Gaziköy Belediyesini bir sürü borçlandıran minibüslerden sonra vatandaşlar hala bir saat otobüsün kalkmasını perişan bir şekilde beklemektedir. Yeni alınan araçlar mutlaka konforludur fakat uzun yola çıkacak kadar rahat değildir. Özellikle bayan yolcuların inip binmeleri koltukların çok dar olması nedeniyle bir kabus olmaktadır. Belediye otobüslerine yapılabilecek ufak bir masrafla otobüslerimiz tekrar sağlıklı bir şekilde yolcuları taşıyabilecek ve daha çok yolcu taşıyabilecektiBunları küçülterek gaziköy araçlarının yolcu taşıma kapasitesi düşürülürken diğer minibüslerin yolcu taşıma kapasiteleri arttırılmış oldu.
Madem bu otobüsler kullanılmayacak en azından çevre köylere hat konulabilir Gaziköy’e alış veriş yapabilecek ve Gaziköy esnaflarını rahatlatabilecek çevre köylerden vatandaşlarımız kasabaya getirile-bilir.

İlgili ve yetkili tüm makamların da duyabileceği bu yazımız, hatırlatıcı ve yapıcı bir eleştiri; anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az.

Sayın Belediye Başkanı Sefer Bitirici açıklamalarımız ile ilgili cevap hakkını kullanmak isterse sayfamız kendilerine her zaman açıktır.

Fakat kendilerinin hataları için o kadar çok yazacağımız şeyler var ki bu hafta sayfamıza bu kadarını sığdırabiliyoruz. Haftaya Gaziköy’de yapılan kaldırımlar hakkında ilginç görüşleri bilgisayar ekranlarınıza getireceğim.

Saygılarımla

 

Arşiv Haber: Türkeş Manga’nın bu makalesi 1 Ocak 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.