Büyükşehir Sahip Çıkmadı, Kendi İmkanlarıyla Yaptılar

Büyükşehir Sahip Çıkmadı, Kendi İmkanlarıyla Yaptılar

DSCF0140

Yetkililerin sahip çıkmaması nedeniyle yıllardır kaderiyle baş başa bırakılan Kozan’a bağlı Gazi Mahallesi (Gaziköy) Lisesi ilk defa bir şeyler yapmak azmiyle girişimde bulunan okul müdürü ve öğretmenlerinin hayal kırıklığına uğramalarına neden oldu.

DSCF0142

Okul avlusu içerisinde öğrencilerin oturacak bank olmaması nedeniyle sürekli ayakta kaldıklarını ve yorulduklarını belirten okul yöneticilerinin KozanBilgi.Net’e bu konuda destek olması için yaptıkları girişim sonucunda KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga Adana Büyük Şehir Park ve Bahçeler Müdürlüğünü telefonla arayarak durumu ve aciliyeti belirtmiş ve Park ve Bahçeler Müdürlüğünden konunun resmi olarak işleme alınması için dilekçe ile başvurmaları istenmiştir.

DSCF0137

Ayni gün içerisinde dilekçelerini yazan Gaziköy Lisesi ve Gaziköy İlkokulunun istekleri aradan geçen bir hafta sonra telefonla aranarak bank olmadığı söylenerek olumsuz karşılanmıştır.

DSCF0138

Adana Büyükşehir Belediyesinin olumsuz cevabından sonra kendi imkanları ile eski kırık banklarının üzerini kapatmaya çalışan okul personeli çaresiz kalmıştır.

DSCF0136

Konu ile ilgili araştırma yapan KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga, “Büyük Şehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün önünde ve Mimar Sinan’ın karşısındaki şantiyede çok sayıda hazır bankın olduğunu öğrendik. Yapılan açıklama, Hüseyin Sözlüyü omuzlarında taşımış olan Gaziköylüler için incitici olmuştur. Bu kasabanın belediye otobüslerini, kamyon, kepçe, itfaiye gibi araçlarına el koyup Gaziköyü iyice bitiren, yaşanmaz hale getiren Adana Büyük Şehir Belediyesinin Gaziköylü öğrencilere maalesef bir kaç bank kadar değer vermediklerini gördük. Bu konuda büyük özveri ile kendi imkanlarını kullanarak eski kırık bankları yenileyen okul yönetimini ve değerli öğretmenlerimizi kutluyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan’da Defineciler Binlerce Yıllık Kültürel Varlıkları Talan Ettiler

DSCF0139

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın