Ç.Ü Ceyhan Meslek Yüksek Okulunda Mühendislik Fakültesinin  Açılışı Yapıldı

Ç.Ü Ceyhan Meslek Yüksek Okulunda Mühendislik Fakültesinin  Açılışı Yapıldı

Ç.Ü CEYHAN MESLEK YÜKSEK OKULUNDA MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ AÇILDI 1

Çukurova Üniversitesi Ceyhan Meslek Yüksek Okulu kampusunda inşaatı tamamlanan ve 2014–2015 eğitim ve öğretime 26 öğrenci ile başlayan Ceyhan Mühendislik Fakültesinin açılışı yapıldı.

Ceyhan Mühendislik Fakültesinin açılışından önce konferans salonunda bir tören düzenlendi.  Adana Valisi Mustafa Büyük, Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ç.Ü.Rektörü Mustafa Kibar Ç.Ü.Ceyhan Mühendislik Fakültesi dekanı Recep Yurtal, Ceyhan İlçe Milli eğitim Müdürü Memduh Topuz, Öğretim görevlileri ile Oda ve Dernek başkanları katıldı

Ç.Ü CEYHAN MESLEK YÜKSEK OKULUNDA MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ AÇILDI 2

Açılış konuşmasını yapan Ceyhan Mühendislik Fakültesi Dekanı Recep Yurtal şöyle konuştu Ceyhan Mühendislik Fakültesinin 2014–5015 Eğitim Öğretimine 26 öğrenci ile başladığını ve Makine Mühendisliğinin en geniş çalışma alanına sahip bir Mühendislik dalı olduğunu olduğunu belirtti ve  Harita Mühendisliği, Makine Mühendisli, İnşaat Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, gemi İnşaatı ve Gemi makineleri Mühendisliği dallarının olduğunu belirtti

Ç.Ü CEYHAN MESLEK YÜKSEK OKULUNDA MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ AÇILDI 4

VETERİNERLİK FAKÜLTESİ GELECEK YIL ÖĞRENCİ ALACAK

. Ç.Ü Rektörü Mustafa Kibar ise konuşmasını şöyle yaptı Ceyhan ilçesinin büyük bir ilçe olduğunu Yüksek Okuluyla, Fakültesiye her şeyi hak ettiğini belirten Vali Büyük Ç.Ü Ceyhan’da bir fakülteyi eğitim öğretime açmanın mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

Vali Büyük Ceyhan’ın bu manada dinamikleri harekete geçirerek başarıları yakaladığına belirtti ve Ceyhan’ın Türkiye’de önemli ilçelerinden birisi olduğunu özellikle Enerji bölgesine yatırımların gerçekleşmesi halinde Ceyhan’ın artık hak ettiği yere geleceğine inandığını ifade etti.

Ç.Ü CEYHAN MESLEK YÜKSEK OKULUNDA MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ AÇILDI 3

Kibar şöyle devam etti. Birçok ilçemizde meslek yüksekokullarımız bulunmasına karşın sadece Ceyhan ve Kozan’da fakültelerimiz bulunmaktadır. Ceyhan gerek kadim tarihi ve kültürel zenginliği gerekse stratejik konumu nedeniyle büyük önem verdiğimiz bir ilçemizdir. Ceyhan’ı eneji üssü olma yolunda hızla ilerlediği bu dönemde buraya açtığımız mühendislik fakültesiyle buradan yetişecek donanımlı öğrencilerimizle bizler de Ceyhan’ımıza ve ülkemize büyük katkı sağlayacağımıza inanıyorum. Bu vesileyle yeni eğitim-öğretim yılı hayırlı olsun.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  CHP Adana Milletvekili Sümer 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı

VALİ BÜYÜK: CEYHAN ÜLKENİN ÖNEMLİ İLÇELERİNDEN BİRİ

Adana Valisi Mustafa Büyük de “Kuruluş tarihine baktığımızda 5 yıla yakın bir süre geçmiş. Ceyhan bu manada dinamiklerini harekete geçirerek bu tür teşebbüslerin başarıya ulaşmasında daha büyük katkılar sunmalı. Ceyhan, Türkiye’nin en önemli ilçelerinden birisi. Ekonomik merkezlerinden birisi olmaya aday. Özellikle enerji bölgesinde planlanan projelerin gerçekleşmesi halinde dünyanın bildiği, tanıdığı önemli merkezlerden birisi haline gelecek. Ona hazırlığı şimdiden yapmalı. Ve hatta Ceyhan gelecekte ayrı müstakil üniversite olacak şekilde bir hedefi olmalı ve ona göre hazırlık yapmaya başlamalı. Bunu Ceyhan bulunduğu bölge itibariyle fazlasıyla hak ettiğini düşünüyorum. Bu konuda bize ve herkese düşen ne varsa yapmalıyız.” şeklinde konuştu..

Ç.Ü CEYHAN MESLEK YÜKSEK OKULUNDA MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ AÇILDI 5

Konuşmaların ardından Vali Büyük, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ç.Ü Rektörü Mustafa Kibar, Ceyhan Mühendislik Fakültesi dekanı Recep Yurtal ile Ceyhan Mühendislik Fakültesinin açılış kurdelesini kestiler. Açılışın ardından heyet Öğrenci sıralarına oturup öğrencilerle konuştular ve daha sonra ise okulun bölümlerini gezdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın