Camili Mahallesi’ne Taziye Evi

Camili Mahallesi’ne Taziye Evi

Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Camili Mahallesi’nde yaptırılan taziye evi, muhtarlık binası ve sağlık evi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışı, AK Parti Adana Milletvekili Şükrü Erdinç, AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Ahmet Çözer, meclis üyeleriyle birlikte yaptı.

Törende konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, taziye ve başsağlığının hem dinimizde hem de geleneğimizde önemli bir yeri olduğunu belirterek, “Dost, akraba, komşu herkes acılı günlerde dostlarının yanında olmak istiyor. Tıpkı mutlu günlerde sevinçlerini paylaştıkları gibi acılarını da paylaşmak istiyor. İlçemizin demografik yapısı bu güzel geleneğin devamında oldukça önem arz ediyor. Yağmurda çamurda taziyelerde sıkıntılar yaşanıyordu. Bu mekanlar, bu sıkıntıları giderdi. Bugün 17’inci taziye evimizi açıyoruz. Bu sayıyı 20’ye tamamlayacağız. Buralar sizin paralarınızla yapıldı, sizler sahip çıkacak, koruyacak, yaşatacaksınız” dedi.

AK Parti Adana Milletvekili Şükrü Erdinç ise Türkiye’de önemli hizmetlerin yapıldığını belirterek, “Yapılan bu güzel eserler size ait. Sizler bizlere destek oluyorsunuz, bizde sizden aldığımız destekle Yüreğir Belediye Başkanımız Mahmut Çelikcan ile birlikte bu güzel eserleri sizlere kazandırıyoruz. Yapılan hizmetlerde biz de kendisine destek oluyoruz. Taziye evi, muhtarlık binası, sağlık evi çok güzel bir hizmet. Hizmeti vatandaşın ayağına götürüyoruz” şeklinde konuştu.

Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel ise yapılan hizmetlerin çok önemli olduğunu belirterek “Camili halkının kullanması için çok güzel bir hizmet olmuş. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Her kesimden insanın faydalanacağı bir hizmet. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Fekeli Nakliyeciler Mağdur

Camili Mahalle Muhtarı Hayri Alparslan ise bu hizmetlerin mahallelerine kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın