Çanakkale’de ebedi hürriyetin temeli atıldı

Çanakkale’de ebedi hürriyetin temeli atıldı

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıldönümü’nde bir mesaj yayınladı.

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Baş, “Çanakkale’de çeliklemiş iman ve şaha kalkan milli şuurla yüz yılın, bin yılın değil, ebedi hürriyetin temeli atıldı.” dedi.

Yusuf Baş, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100. yıldönümünü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Baş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

KÜFRÜN İŞGALİNE GEÇİT VERİLMEDİ

“Bundan 100 yıl önce Türk milleti, her dizesi can ile, her harfi kan ile yazılan tarihin en büyük destanlarından birini gerçekleştirdi. O gün küfür, sadece denizleri, Anadolu topraklarını değil aynı zamanda ve aslında Cenab-ı Allah’ın kıyamete kadar yaşatmayı vaat ettiği İslam’ı da hedef almıştı. Ancak, ‘Hilal’in sancağını asırlarca şanla, şerefle taşımış bu millet, yüz binlerce şehit vererek, küfrün işgaline geçit vermedi.”

TEK VATAN, TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK KIBLE ÜLKÜSÜ

Baş şöyle devam etti:

“Haçlı-Siyonist ittifakının bugün gerçekleştirmeye çalıştığı ve bölgemizdeki teslimiyetçi zihniyetin temsilcileri tarafından rehberlik edilen kanlı projeye daha o günlerde set çeken ve Çanakkale’de Dünya tarihinin seyrini değiştiren bu kutlu zafer; hiç kuşku yok ki, aynı milletin evlatları tarafından tek vatan, tek millet, tek bayrak, tek kıble ülküsünün muhteşem bir eseri olmuştur.”

BEDELİ ÖDENMEDEN BU VATANI KİMSE BÖLEMEZ

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş “Bu vesileyle Türk-İslam düşmanlarına ve dahildeki işbirlikçilerine çok açık ifade ediyoruz; bedeli ödenmeden bu vatanı kimse bölemeyecektir. O bedel 100 yıl önce Çanakkale’de, Conkbayırı’nda, Anafartalar’da, Edirne’de, Kars’ta, Adana’da, Musul’da, Kerkük’te; Yemen’de, Suriye’de ödendi. Çanakkale’de çeliklemiş iman ve şaha kalkan milli şuurla yüz yılın, bin yılın değil, ebedi hürriyetin temeli atıldı. Ezelden beri hür yaşamış bu millet, bir ve bütün olarak hür yaşamaya devam edecektir.” diye konuştu.

ŞEHİTLERİN EMANETİ: TÜRKİYE CUMHURİYETİ

Baş, mesajını şöyle tamamladı:

“Bu vesileyle ifade etmek isterim ki; şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni aynı imanla, aynı milli şuurla korumak boynumuzun borcudur. Düşmanlarımızın ve işbirlikçilerin bir hesabı olabilir; ama Cenab-ı Allah’ın rızasını kazanmış Türk Milleti’nin de bir hesabı vardır. Yüce Allah’ın izniyle bu milletin sırtını hiç kimse yere getiremeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’ni en içten duygularla kutluyor, aziz şehitlerimizi, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Hakk’a ulaşan bütün aziz gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, kutlu hatıraları önünde en derin saygılarımla eğiliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın