KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Casusluk faaliyetleri gazetecilik değildir!

Casusluk faaliyetleri gazetecilik değildir!

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, basından sansürün kaldırılışının 109. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı:

Casusluk faaliyetleri, bölücü ve yıkıcı örgütlere hizmet eden çalışmalar gazetecilik değildir; basın özgürlüğü içinde değerlendirilemez.

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Sertan Duran, “Casusluk faaliyetleri, bölücü ve yıkıcı örgütlere hizmet eden çalışmalar gazetecilik değildir, basın özgürlüğü içinde değerlendirilemez.” dedi.

SANSÜRÜN KALDIRILIŞININ 109. YIL DÖNÜMÜ

Sertan Duran, basından sansürün kaldırılışının 109. yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajda, “Demokrasiyi özümsemiş, çağdaş, gelişmiş toplumlarda basın; sadece kamusal bilgi akışı sağlayan ve devlet ile halk arasındaki iletişim ve köprü olmanın çok ötesinde, toplumsal barış ve düzeni, hukukun üstünlüğünü, demokrasiyi yaşatma ve koruma görevini de ifa etmektedir. Bunu, toplum ve devlet yararına verdiği önceliklerle, meseleye bakış açısıyla, sorunu ele alış biçimiyle, yıkıcı değil yapıcı bir yaklaşımla yapan basın; bu yönüyle her zaman vazgeçilmez olmuştur. Türk basınında sansürün kaldırılışının 109. yıl dönümünü bu düşüncelerle idrak ediyoruz.” ifadesini kullandı.

YEREL VE YAYGIN BASIN ÖVGÜYE DEĞER SINAV VERDİ

Duran şöyle devam etti:

“Devlet ve millet olarak ciddi sorunlarla karşı karşıya bulunduğumuz ve hemen her gün ön görülemeyen olayların geliştiği süreçte, Türk basınının oynadığı ve oynayacağı rolün hayati öneme sahip olduğunu görüyoruz. Bir yıl önce Türkiye’yi okyanus ötesinin bir eyaleti yapmayı hedefleyen kanlı darbe girişiminde husumet cephesine hizmet edenler dışında kalan ve övgüye değer bir sınav veren tüm yerel ve yaygın basınımızın, her zaman ‘Önce ülkem ve milletim’ diyen bir anlayışı yaşatmasını, ortak geleceğimiz için vazgeçilmez kabul ediyoruz. Bu vesileyle belirtmek isterim ki; casusluk faaliyetleri, bölücü ve yıkıcı örgütlere hizmet eden çalışmalar gazetecilik değildir, basın özgürlüğü içinde değerlendirilemez.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Esnaf Kaderine Terk Edildi

“ORTAK ÜLKÜ” VURGUSU…

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, mesajını şu cümlelerle bitirdi:

“Bu kapsamda; milli menfaatlere zarar verecek alanlar dışında, kamu yararı olan çalışmalarda basının sansüre maruz kalmasını ise, elbette kabul edilemez bulduğumuzu ifade etmek isterim. Ülke ve millet olarak daha güçlü, daha mutlu, daha huzurlu yarınları hedefleyen ortak ülküde buluşan basının haber alma, haber üretme, haberi yayma imkân ve şartları mutlaka iyileştirilmelidir. Bu manada basın mutlak surette baskıdan uzak tutulmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle; basından sansürün kaldırılışının yıl dönümlerini bayram tadında kutlayacağımız nice günler diliyor, bu vesilesiyle tüm gazeteci arkadaşlarıma, basın camiasının değerli temsilcilerine, kıymetli emekçilerine sağlıklı mutlu bir hayat niyazıyla selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın