DOLAR 15,5402 0.39%
EURO 16,2317 0.67%
ALTIN 906,270,51
BITCOIN 454910-2,82%
Adana
24°

AZ BULUTLU

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

ÇELEBİ: “ELEKTRİK VE DOĞALGAZ ZAMLARI DERHAL GERİ ÇEKİLMELİ”

ÇELEBİ: “ELEKTRİK VE DOĞALGAZ ZAMLARI DERHAL GERİ ÇEKİLMELİ”

ABONE OL
17 Şubat 2022 17:00
ÇELEBİ: “ELEKTRİK VE DOĞALGAZ ZAMLARI DERHAL GERİ ÇEKİLMELİ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Adana İl Gençlik Kolları, peş peşe gelen zamlara tepki amaçlı Zam Duvarı oluşturdu.

CHP Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi, Türkiye’nin, salgın buhranı ve etkileriyle cebelleşirken bir de ekonomik buhran ile yangın yerine döndüğünü söyledi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük zammının 1 Ocak 2022 tarihinde yürürlüğe giren tarifeyle hayata geçirildiğinin altını çizen CHP Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi, “Asgari ücrete gelen zam ocak sonu gelmeden eridi. Saray iktidarı ilk kademeye yüzde 52 zam, bir üst kademeye de yüzde 127 zam yapmayı ihmal etmedi. Gıda ürünlerine yapılan zamlardan etkilenen, pazardan marketten eve eli boş dönen halk 2 3 kart artan faturalardan sonra karanlığa ve soğuğa terk edildi.

Mevcut durumu ve yaşanan zorlukları hepimiz iyi biliyor ve yaşıyoruz. Saray iktidarının halkı zora sokan zam uygulamalarına karşılık halkın partisi Cumhuriyet Halk Partisi olarak iktidar olduğumuzda halkımızı bu buhrandan kurtarmak için neler yapacağımızdan bahsetmek istiyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak vatandaşlarımızı yaşadıkları enerji buhranından çıkaracak acil uygulamaların derhal hayata geçirilmesi çağrısını yapıyoruz” dedi.
CHP olarak iktidara çözüm önerilerini defalarca sunduklarını ifade eden Başkan Çelebi, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce defalarca vurguladığı gibi Kara Kış Fonu derhal kurulmalı ve dar gelirli vatandaşlarımıza fatura desteği sağlanmalıdır.
Elektrik ve doğalgazda fahiş zamlar derhal geri çekilmeli, 2021 yılının tarifelerine geri dönülmelidir.

KDV ve ÖTV’nin hiç değilse kış aylarında sıfırlanmalıdır.
Aralık 2021 – Ocak 2022 döneminde vatandaşlarımızdan tahsil edilen yüzde 127’ye varan fahiş zamlı elektrik tüketim bedelleri iade edilmelidir.
Aynı şekilde, yılbaşında sanayi elektriğine yapılan yüzde 130, ticarethane tarifesine yapılan yüzde 125 ve tarımsal sulamada yapılan yüzde 95 oranındaki zamlar derhal geri çekilmelidir.
Saray iktidarında halkın sesi olan bizler, Cumhuriyet Halk Partisi iktidara geldiğinde halkın daima yanında olacak.

Halkımıza buradan bir kez daha söz veriyoruz; İktidarımızda ekonomik buhrana da, enerji buhranına da tümüyle son verecek tüm adımları atacağız.
Vatandaşın sürekli kaybettiği Saray iktidarının ise sürekli kazandığı bu düzene son vereceğiz.
Bu zor günleri hep birlikte geride bırakacağız. Aydınlık günleri hep birlikte kuracağız” şeklinde konuştu.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.