DOLAR 18,5902 0%
EURO 18,1811 -0.05%
ALTIN 1.017,64-0,50
BITCOIN 365067-2,19%
Adana
27°

PARÇALI BULUTLU

18:46

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Çelebi: “İftiralar CHP’yi de Zeydan Karalar’ı da Yıldıramaz”

Çelebi: “İftiralar CHP’yi de Zeydan Karalar’ı da Yıldıramaz”

ABONE OL
12 Temmuz 2020 18:40
Çelebi: “İftiralar CHP’yi de Zeydan Karalar’ı da Yıldıramaz”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına gerçekleştirilen haczin asıl amacının alacağın tahsil edilmesi olmadığını kaydetti

EN YÜCE MAKAM KOLTUK DEĞİL, HALKIN GÖNLÜNDE EDİNİLEN YERDİR

ADANA –  CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi,  Hüseyin Sözlü döneminden kalan bir borç nedeniyle Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına yönelik gerçekleştirilen haczin asıl amacının Cumhuriyet Halk Partisi’nin toplumun tüm kesimlerini kucaklayan ve her kesimin takdirini toplayan sosyal demokrat yönetim anlayışı olduğunu vurguladı. Çelebi, “CHP’nin soysal demokrat belediyecilik anlayışından rahatsızlık duyanlar, Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’a ve CHP’ye saldırsalar da amaçlarına ulaşamayacaklar. CHP herkes için var ve bu tür saldırılar bizi korkutamaz, yıldıramaz, sindiremez. Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’ın da hizmet etmek için makam odasına, koltuğuna ihtiyacı yoktur. Adanalıların gönlünde edindiği yer en yüce makamdır” dedi.

BU UTANÇ ZEYDAN KARALAR’A DEĞİL HÜSEYİN SÖZLÜ’YE AİT

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, AKP Adana İl Başkanı Mehmet Ay’ın gerçekleri çarpıtan sözleriyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına yönelik hacizdeki utancın Zeydan Karalar’a değil, belediyeyi borç batağına sokan önceki belediye başkanı Hüseyin Sözlü’ye ait olduğunun altını çizdi.

BELEDİYEYİ KİMİN BATIRDIĞINI FİKRET YENİ VE OZAN GÜLAÇTI’YA SORUN

Çelebi, “Sayın Ay, Adana Büyükşehir Belediyesini kimin batırdığını bilmiyorsa kendisinden önceki İl Başkanı Fikret Yeni’nin ve o dönem de Grup Başkanvekili olan Sayın Ozan Gülaçtı’nın yaptığı açıklamalara göz atmasında yarar var.  Belediyenin bataklığa sürüklenme dönemi bir önceki dönem olduğunu ve 31 Mart sonrasında belediyenin bu bataklıktan çıkarılma sürecinin başladığını, tüm olanaksızlıklara, baskılara, belediyelerin çalıştırılmaması yönündeki girişimlere karşın, Adana Büyükşehir Belediyesi alınan önlemlerle düzlüğe çıkmaya başlamış, aylarca maaş alamayan personel düzenli maaş alır hale gelmiştir. Adana’ya kimlerin kötülük yaptığını, Adana’yı kimlerin bu hale soktuğunu sayın Ay da, partisinin yöneticileri de Adanalılar da çok iyi biliyor” dedi.

TÜM TÜRKİYE’NİN BİLDİĞİ GERÇEĞİ BİR TEK SİZ Mİ BİLMİYORSUNUZ?

Dönemin AKP İl Başkanı Fikret Yeni’nin 1 Temmuz 2016 tarihinde yaptığı açıklamada o dönem Belediye Başkanı olan Hüseyin Sözlü için “devraldığı borcu ikiye katladı”, “borç ödemeyi sevmiyor”, “kendi döneminde ödemeyeceği takvimde kredi kullanıyor” şeklindeki eleştiriler yaptığını anımsatan Çelebi, “Adanalıların da tüm Türkiye’nin de bildiği gerçeği bir tek siz mi bilmiyorsunuz. Siyasi kaygılarla iftira atmak hiç yakışmıyor” diye konuştu.

SÖZLÜ’NÜN ADANA’YA ÇİVİ ÇAKMADIĞINI SÖYLEYEN DE AKP İL BAŞKANI

Yeni’nin aynı açıklamasında “Hüseyin Sözlü görevde bulunduğu 2,5 yıl boyunca Adana’ya bir çivi çakmadı”, “Allah için memlekete bir çivi dahi çakmadı”, “Hüseyin Sözlü Adana için şanssızlık”, “Başkanlık görevini ifada kesinlikle ve kesinlikle sınıfta kalan bir başkan. Zaten sınıfta kalacağı belliydi işin doğrusu”  şeklinde ifadeler kullandığını dile getiren Çelebi, “İtibar suikastları ve iftiralar Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’ı da CHP örgütlerini de  yıldıramaz, korkutamaz, sindiremez. Adanalıların gönlüne girmeyi başaran belediye başkanımızın önderliğinde Adana mutlaka çağdaş, yaşanabilir bir kent haline gelecek” diye konuştu.

“ SÖZLÜ’NÜN HİZMET ETMEK GİBİ BİR HEVESİ YOK” DİYEN DE FİKRET YENİ

Yeni’nin 16 Ocak 2016 tarihli açıklamasında da “Adana’da bugüne kadar alkışlanacak bir hizmetini göremedim. Sayın Hüseyin Sözlü, görevde olduğu 23 aydır Adana’ya hiçbir hizmet vermedi. Hizmet etmek gibi bir hevesi de yok vizyonu da. Bugün kentte her gün artan ciddi bir ulaşım sorunu var” şeklindeki ifadeler kullandığını aktaran Çelebi, “Sayın Yeni aynı açıklamasında metronun borcunun devriyle ilgili olarak da ‘Metronun borcunun devredilmesiyle ilgili olarak da, gelecek paranın yatırıma dönüşeceğine inansam takipçisi olurum. Ama inanmıyorum. Borcun devlet tarafından ödenmesi halinde 2 milyon 250 bin insan için bir rahatlama olacak ama o vebali 78 milyon insanın sırtına yüklemek adil değil’ demişti” şeklinde konuştu.

OZAN GÜLAÇTI DA SÖZLÜ’NÜN ADANA’YA ÇİVİ ÇAKMADIĞINI SÖYLEMİŞTİ

AKP Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı’nın ise 11 Ekim 2016 tarihinde Meclis toplantısında yaptığı konuşmada Sözlü’nün köprülerin yapımı için yaptığı borçlanmayla ilgili olarak “Köprü için kullanılmayan paranın başka yere aktarılarak çarçur edildiği” eleştirisini yöneltip, “2014 Mart’ından bugüne kadar 353 milyon TL borçlanıldı. Bu paranın tamamı heba oldu, boşa gitti. Adana’ya hiçbir yatırıma dönüşemedi, bir çivi çakılmadı” ifadelerini kullandığını kaydeden Çelebi, AKP İl Başkanı Mehmet Ay’a “14 Ekim 2016 tarihinde Hüseyin Sözlü’nün Grup Başkanvekiliniz Ozan Gülaçtı’yı eleştirileri nedeniyle meclis salonundan attığını biliyor musunuz” diye sordu.

TEŞKİLATINIZA UTANCI YAŞATAN SİZSİNİZ

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, “Düne kadar mensubu olduğunuz partinizin il başkanı ve meclis üyeleri dönemin Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yle adeta savaşıyordu. Siz ise o dönemde partinizin yetkililerinin şiddetle karşı çıktığı uygulamalar nedeniyle bugün meydana gelen olumsuzlukların sorumluluğunu Hüseyin Sözlü yerine Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’a yıkmaya çalışıyorsunuz. Bu gerçekliklerden haberdar olmayarak, ya da bilerek partinizin kurumsal kimliğini temsil eden yöneticilerin sözleriyle çelişerek teşkilatınıza utancı siz yaşatıyorsunuz” şeklinde konuştu.

EN YÜCE MAKAM KOLTUK DEĞİL HALKIN GÖNLÜNDE EDİNİLEN YERDİR

Zeydan Karalar’ın Adana Büyükşehir Belediyesini borç batağında teslim aldığını yineleyen Çelebi, “Görevi devraldıktan sonra gelir-gider dengesini sağlayıp, çalışanlarına düzenli maaş ödeyen bir belediye yapısını kuran Belediye Başkanımızın çalışmalarından rahatsızlık duyanlar, bir yandan belediyenin hizmet üretmesini engellemeye,  bir yandan da kamuoyunun belediye başkanımıza yönelik güvenini, saygısını, sevgisini zedelemeye çalışsa da bu amaçlarına da hiçbir zaman ulaşamayacaklar. Başkanımız Zeydan Karalar’ın hizmet etmek için makam odasına, koltuğuna ihtiyacı yoktur. Adanalıların gönlünde edindiği yer en yüce makamdır. Ne yaparlarsa yapsınlar, yıldıramazlar, sindiremezler, korkutamazlar.  Zeydan Karalar yönetiminde Adana Büyükşehir Belediyesi çağdaş, daha yaşanabilir, insanların mutlu, huzurlu, refah ve barış içinde yaşadığı bir Adana’yı inşa edecek” ifadelerini kullandı.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.