KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Ceyhan 82 Haber Gazetesi 7 Yaşında

Ceyhan 82 Haber Gazetesi 7 Yaşında

Ceyhan ilçesinin en önemli haber gazetelerinden birisi olan Ceyhan 82 Haber Gazetesi Ceyhan Öğretmen evi salonunda düzenlenen yemekli programla yedinci yaş gününü kutladı.

Ceyhan 82 Haber Gazetesinin Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Ceyha’ın eski siyasetçilerinden Veysel Pulaşlı programın başında yaptığı konuşmasında tüm konuklarına katılımları için teşekkür ederken yedinci kuruluş yıl dönümünde Ceyhan’a hizmet verme konusunda önemsedikleri kişi ve kurumlara onur plaketi verdi.

Pulaşlı yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi;

“Sözlerime başlarken gazetemizin yedinci yılını onurlandırdığınız dan dolayı kalbi duygularımla hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Hoş geldiniz! Değerli konuklar, bizler basın mensubu olarak tarafsızlık ilkeleri içerisinde her zaman karşımızdaki insanların ilkeli, seviyeli ve onurlarını düşünerek hareket etmek zorundayız. Bizim basın ahlak yasasına göre uygunluğumuz budur.  Ancak biz tarafız… Niye tarafız? Biz halktan tarafız. Halkın sesiyiz, hakkın sesiyiz. Halkın sorunlarını dile getirmekte taraf olmak mecburiyetindeyiz.

Onun için zaman zaman dillerimizin değil de kalemlerimizin ölçüsü kaçarsa onu da sizlerin hoşnutluğuna sığınıyoruz. Elbetteki bu bir karşıyı kınama değil, ama hizmette verilen sözlerin yerine gelmeyişinin hatırlatmasıdır. Özellikle Ceyhan’da başta kaymakamımız ve belediye başkanımız olmak üzere sivil toplum örgütleri, kurum ve kuruluşların müdürleri, sanayici ve iş adamları Ceyhan’da on beş tane gazeteyi yaşattıkları için kendilerine huzurlarınızda bütün arkadaşlar adına minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Resim: Veysel Pulaşlı – Ceyhan 82 Haber Gazetesi Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni

Bir ilçede gerçekten on beş gazete ve bunu yaşatabiliyor sa bu kurumlarımız, o zaman biz elbette ki bunlara minnet ve şükranlarımızı sunarken onlarında başarıya gitmesi için de mutlaka önemli yazılarımız, önemli adımlarımız, önemli teşviklerimiz ve motivasyon yapmamız gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ın kararı Paşinyan’ı şoke etti
Resim: Ceyhan 82 Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Veysel Pulaşlı misafirleri ile birlikte

Bu gün Ceyhan 200 bin nüfusu aşan bir ilçedir. Biz Ceyhan 82 Gazetesi olarak özellikle yedi sene önce gazetemizin ismini koyarken şunu düşündük; Hiç bir vilayette bulunmayan iki tane bir birinden değerli 110 milyon varil değerinde akan petrollerimiz var. BOTAŞ ve BTC… İsken var yedi milyon KW/Saat elektrik üreten… Bir TOROS Gübre var. Sekiz bin dönüm hiç bir yerde bulunmayan serbest bölgemiz var. 12 bin 500 dönüm enerji ihtisas bölgemiz var. Bin beşyüz dönüm organize sanayimiz var. Bir Özmaya’mız var, Beyteksimiz var. Dedik ki bir milyon iki yüz bin dönüm ekili araziye sahip bir Ceyhan, Osmaniye’nin dört katı. İki bin otuz kilometre kare üzerine oturtulmuş, Osmaniye beş yüz yetmiş beş kilometre kare. Öyleyse dedik, Osmaniye torpille il olduysa bizim de Türkiye’de 82 plakası hakkımızdır diyerek gazetemizde yedi sene önce Ceyhan 82 Haber Gazetesi dedik. Ve bunu koyarken inancımla koyduk. Niye eski devlet bakanımız Sayın Bekir Sami Daçe bir gün dedi ki; “Ceyhan hak ettiği metropol il olma hakkına sahip olacaktır. Bunu her kes kafasına koysun. Adana yakın, Osmaniye filmem ne falan değil. Çünkü Ceyhan’ın konumu ilçe kanunlarıyla yönetilecek konumun üzerindedir.” dedi.

Resim: Ceyhan 82 Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Veysel Pulaşlı misafirleri ile birlikte

Ceyhan 82 Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Veysel Pulaşlı’nın konuşmasından sonra ödüle layık görülen kişilere plaket verildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akşener’den yüz yüze sınav tepkisi

Protokol üyelerinin yanısıra kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinin katıldığı onur programında Ceyhan Basınının önemli isimlerinin yanı sıra programa davet edilen Kozan Basınından KozanBilgi.net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga, AA Muhabiri ve Kozan Zirve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçüközen’de katıldılar.

Resim: Programa katılan Ceyhan ve Kozan’lı gazeteciler yemekte bir arada bulundular.

KozanBilgi.Net Yönetimi olarak Ceyhan 82 Haber Gazetesini ve kurucusu Sayın Veysel Pulaşlı’yı tebrik ediyor, nice başarılı yıllar diliyoruz.

Resim: Programa katılan Ceyhan ve Kozan’lı gazeteciler ayrılırken

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın