Ceyhan AK Parti İlçe Başkanlığına İlk Defa Bir Kadın Aday

Ceyhan AK Parti İlçe Başkanlığına İlk Defa Bir Kadın Aday

Adalet ve Kalkınma Partisi Ceyhan İlçe Başkanlığına aday olduğunu kamu oyuna duyuran Halime ŞAHİN gazetecilere yazılı bir basın açıklaması yaptı. Ak Partiden İlçe Başkan Adayı olan ŞAHİN 19 Ağustos, 12 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılması planlanan kongrede aday olacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongre takvimi belirlemesi ve kongre startını vermesiyle başlayan süreçte Ceyhan’dan ilk defa bir kadın olarak ilçe başkanlığına adaylığını resmen açıklayan Halime ŞAHİN yaptığı açıklamasında şunları söyledi, “Ak Parti’nin üyelerinden biri olarak Ceyhan Ak Parti İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklamış bulunuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği üzere Türkiye genelinde Ak Parti’de kongre süreçleri başlamıştır. Ben de bunun üzerine Ceyhan’dan adaylığımı açıklıyorum. Adaylığımı açıklarken bazı eleştirileri de edemeden geçemeyeceğim. Köyleriyle beraber yaklaşık 180 Bin nüfuslu güzelim Ceyhan’ımızda ilçe başkanlığına şimdiye kadar kadın aday maalesef çıkmadı.

Herkes hazırcı bir pozisyonda beklemeye başladı. Genel merkez tarafından seçilerek suya sabuna dokunmadan, ekmek elden su gölden yiyip için gezmeyi planlayanların da olduğunu biliyoruz. Ben şahsım adına böyle bir şey istemiyorum. Aday olacak kişinin ortaya çıkıp ben bu işin en iyisini yaparım demesi en doğru kararlardan biri olacaktır.

Bildiğiniz üzere Ceyhan’ımız iyi yönetilemiyor. Ceyhan’da herkesin ağzında sakız olmuş Ceyhan’dan bir şey olmaz cümlesi ağızdan ağza dolaşmaya devam ediyor. Ceyhan’ın iyi yöneticilere ihtiyacı vardır. Ben yukarıda söylenen “Ceyhan’dan bir şey olmaz” lafını çürüteceğim. Eskiden siyasetçiye saygı, sevgi vardı. İşi düşerse siyasetçiyi görür, işi düşmez ise görmez bir pozisyona gelmiş durumdayız. Ben Ak Parti Ceyhan İlçe Başkanlığına adaylığımı koyarak yaşanan bütün olumsuzlukları bitireceğim. Ceyhan’da yeni bir siyaset ortamı oluşturacağım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Askeri helikopter düştü: Şehit sayısı 11’e yükseldi

Siyasette önemli olan ilçenin menfaatleri ve vatandaşlarımızın huzuru, refahı için iş görebilmektir. Günümüzde iş görmeyen ya da göremeyen siyasetçilere artık yer yoktur. Siyasette iş gördüğünüz taktirde yücelir ve yükselirsiniz.

Herkesi kucaklamak ve Ceyhan’da birlik ve beraberliği sağlamak için gece gündüz çalışacağımın sözünü vererek, Ak Parti Ceyhan İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın